12. ročník Znojmo open

Taekwon-Do  V minulých dnech se ve Znojmě uskutečnil již dvanáctý ročník Znojmo open v tradičním korejském bojovém umění Taekwon-Do I.T.F, který připravila Česká Taekwon-Do I.T.F asociace s pomocí Znojemské školy TKD I.T.F. So – San Znojmo za  podpory Města Znojma pro necelých tři sta závodníků z České republiky, Holandska, Irska, Maďarska, Německa, Polska, Slovenska, Slovinska a Španělska. A to v disciplínách Tul (technické sestavy, stínový boj) Matsogi (sportovní boj) jak v jednotlivcích tak i v týmech.


foto: Tomáš Novotný

Znojemská sportovní hala tak měla možnost hostit spoustu dobrých bojovníků, kteří se na návštěvu Znojma těšili již delší dobu.

Na letošním ročníku byli také osobně přítomní i mistři Taekwon-Do I.T.F., a to pan Jan Nicek z Polska VII.Dan  a Fernando Peréz VII.Dan  ze Španělska, který je také i hlavním rozhodčím pro Evropu, a kterému asistoval pan Gérard Galinski zástupce hlavního rozhodčího z Německa.

O to je pro znojemské bojovníky vždy dobrá závěrečná prověrka před nadcházejícím mistrovstvím Evropy, které se uskuteční v červenci v irském Corku.

Závodníci ze znojemského regionu si na domácím turnaji vedli velice dobře a obsadili celkové první místo. Za to je třeba moc a moc poděkovat všem trenérům, kteří se ve svém volném čase věnují vyznavačům tohoto moderního bojového umění.

Výsledky 12. ročníku Znojmo open  – Nejúspěšnější žák: Marko Oblak – ITF Slovinsko, Radovljica. Nejúspěšnější žákyně: Zoe Kunze – ITF Německo, Bochum. Nejúspěšnější junior: Adam Nochta – ITF Slovensko, Trnava. Nejúspěšnější juniorka: Michaela Šuláková – ITF Slovensko, Sereď. Nejúspěšnější  starší junior: Alan Switala – ITF Polsko, Varšava. Nejúspěšnější  starší juniorka: Ema Valenčíková – ITF Slovensko, Sereď. Nejúspěšnější senior: Stanislaw Banaszek –ITF Polsko, Olesnica. Nejúspěšnější seniorka: Jana Pelánová – ITF Česká republika, Znojmo.

Nejúspěšnější škola:  1. TKD I.T.F. Znojmo, 2. TKD I.T.F. Serěď, 3. TKD I.T.F. Radovljica.

Nejúspěšnější státy:  1. Česká republika, 2. Slovenská republika, 3. Slovinská republika.

Děkujeme touto cestou všem těm, kteří pomohli tento turnaj zorganizovat a všem pomocným rukám, které ochotně pomáhaly. A hlavně všem bojovníků Taekwon-Do I.T.F ze znojemského regionu. Držíme pěsti všem, kteří budou za měsíc startovat v Irsku na evropském šampionátu a zde reprezentovat Znojemsko!

-FM-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *