Víkend na silnicích? Alkohol, marihuana a pervitin

REGION – Znojemští policisté měli opět napilno. Během víkendu chytili patnáct řidičů pod vlivem omamných látek. „Osm jich před jízdou pilo alkohol, dva užili marihuanu a pět pervitin,“ vypočítala policejní tisková mluvčí Lenka Drahokoupilová.


Ilustrační foto

V sobotu ráno neprošlo dechovou kontrolou pět řidičů v Hevlíně a Slatině, kteří si mezi večerním popíjením alkoholu a řízením nedali dostatečnou pauzu. Ještě mezi šestou a devátou hodinou ranní jim v krvi proudilo kolem půl promile.

„V rekreační oblasti u Vranovské přehrady jsme přistihli v průběhu víkendu tři řidiče, kteří řídili v rozporu se zákonem. Jeden měl v neděli o půl jedenácté dopoledne 0,64 promile alkoholu v krvi a další dva byli pod vlivem marihuany. Nejvyšší hodnotu alkoholu v krvi měl řidič ve Znojmě. Před čtvrtou hodinou v noci ze soboty na neděli nadýchal 2,17 promile,“ konstatovala Drahokoupilová.

Víkendovému řádění nasadili pomyslnou korunu řidiči vracející se z hudební akce u Výrovic.

„U pěti rakouských řidičů jsme zjistili pozitivní test na přítomnost pervitinu v těle. Pokračovat v jízdě jsme jim zakázali a řidičské průkazy na místě zadrželi. Zároveň jsme jim uložili i kauce ve výši nejčastěji pětadvacet tisíc korun,“ zakončila Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *