V indiánské vesnici bylo živo

V okolí Spáleného mlýna vyrostla v pondělí 10. června indiánská vesnice.Znojemští skauti uspořádali pro děti hru, ve které si Bledé tváře vyzkoušely některé indiánské dovednosti – vyrobily si čelenku a náramek z korálků, přelezly lanovou lávku u potoka, střílely z luku na jelena, lovily bizona, poznávaly léčivé bylinky a zvířata, vyráběly plotek pro slepice, luštily obrázkovou šifru. Nakonec mohli všichni po jednom vstoupit do týpí, a pokud indiánsky pozdravili, dostali od náčelníka kmene Velikého Buvola na ochranu kouzelný amulet – barevný kamínek.

Vesnici navštívilo téměř čtyři sta dětí, mnohé třídy hru spojily s pěším výletem Gránickým údolím a opékáním špekáčků. Odpoledne se účastnily často celé rodiny.  Byly k vidění i dva podsadové stany, skautské potřeby, kroj, kroniky. Někteří ulehli na chvíli na spacáky a vyzkoušeli si, jak skauti v létě táboří.

Zpět do civilizace odcházely děti plné zážitků a nových zkušeností, s péry ve vlasech, pomalovanými tvářemi, korálky na zápěstí, amuletem v dlani a snad i s indiánským pokojem v duši.

Hana Kloudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *