ZŠ Náměstí Republiky a ZŠ JUDr. Josefa Mareše vítězové florbalové ligy SVČ Znojmo

Středisko volného času Znojmo každoročně pořádá pro základní školy Znojma florbalovou ligu. Je to dlouhodobá soutěž, probíhající od října do května. Hraje se ve dvou kategoriích mladší (3. – 5. třída) a starší (6. – 9. třída). Družstva, která se ligy účastní, hrají systémem každý s každým o umístění ve skupině, kdy první dvě družstva sehrají finále o putovní pohár SVČ Znojmo.V kategorii starších žáků se do finále probojovala družstva ZŠ Nám. Republiky a ZŠ JUDr. J. Mareše. Ve velice kvalitně hraném utkání ve sportovní hale systémem 5+1 zvítězila ZŠ Nám. Republiky nad ZŠ JUDr. J. Mareše 8:3.

Na 3. místě se umístila ZŠ Pražská, která porazila Sokol Znojmo 8:4. Je vidět, že se hrála vyrovnaná utkání, kdy rozhodovaly maličkosti.

V mladší kategorii hrané systémem 4+1 na zkrácené hřiště sportovní haly, vyhrála suverénně a zaslouženě bez předchozí porážky ZŠ JUDr. J. Mareše nad ZŠ Nám. Republiky 6:2. V utkání o 3. místo se utkaly školy ze ZŠ Přímětice a ZŠ Pražská odloučené pracoviště Slovenská, ve kterém zcela jednoznačně zvítězila ZŠ Přímětice 9:1.

Florbalová liga má za cíl rozvíjet individuální dovednosti, soudržnost a soutěživost mezi jednotlivými kroužky florbalu na školách. Pro mnoho dětí to znamená odehrát vůbec první utkání za řízení erudovaných rozhodčích ve větších prostorách sportovní haly, než jsou běžné tělocvičny. Během utkání sledují zápasy jak rodiče, tak i kamarádi z různých škol. Velké poděkování patří zejména učitelům (Pavlína Nováková, František Havlík, Stanislav Palatka, Petr Štraus, Pavel Veselka, Jiří Šotkovský a Marek Šabatka), kteří děti trénují na školách a ve svých volných časech se této ligy účastní.

Jan Alexa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *