Desítka amerik dorazila i ze Znojma

Jubilejní 10. ročník srazu veškerého detroitského železa proběhl 13. až 16. června v autokempu Merkur v Pasohlávkách u Mikulova. Pod názvem  Lucky Cruisers Weekend se skrývá největší sraz amerik v České republice. Akce byla určena jak majitelům, tak i příznivcům amerických vozů všech ročníků a kategorií.Návštěvníci zhlédli spoustu soutěží, krásná auta a připraveno bylo i bohaté občerstvení. Kemp, který disponuje více než desítkou restaurací a barů, byl před akcí ještě dovybaven dalším mobilním cateringem nabízejícím jídla převážně v americkém stylu – hamburgery, hot dogy a tortilly.

Večerní program se neobešel bez autokina. Na festivalu se objevily i retro a tematické kapely. Ameriky byly hlavním programem, a tak nechybělo představování aut moderátory Ukaž svůj pekáč. Toho se zúčastnily desítky krásných amerik z Čech i Moravy. Letos to bylo všechno ve velkém. Přece jenom šlo o ročník jubilejní. Na sraz přijelo přes 1 200 amerických aut, desítky motocyklů a nasát atmosféru přišlo v nádherném počasí několik tisíc lidí.

Součástí byla i desítka amerik ze znojemského regionu – nechyběl pochopitelně ani jejich velký obdivovatel Libor Suchý se synem.

text a foto: Stanislav Nováček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *