Starší přípravka FK Znojmo na finálovém turnaji Ondrášovka Cupu

O víkendu 24. – 25. 5. května proběhlo velké finále Ondrášovka cupu ve Vysokém Mýtě v kategorii U10. Náš tým FK Znojmo skončil na turnaji, který je neoficiálním mistrovstvím republiky, na 5. místě bronzové skupiny, celkově pak na 21. místě. Což je bezesporu největší úspěch FK Znojmo.Sestava: Ludvík Matyáš,- Marečková Denisa, Jakeš Oliver, Varga Patrik, Sekula Adam, Vyroubal Adam, Vašíček Nicolas, Železný David, Železná Natálie, Samek Milan, Chaloupka Dominik.

Výsledky: FK Znojmo – FC Pardubice 3:8, FK Znojmo – Slávie Praha  3:4 , FK Znojmo – Ústí nad Labem  3:3, FK Znojmo – Mladá Boleslav 3:9, FK Znojmo – Medlov   6:2 .  FK Znojmo – Sparta Brno 3:1. FK Znojmo – České Budějovice  4:2. FK Znojmo – Solnice 2:4. FK Znojmo – Písek 0:6. FK Znojmo – Prostějov 3:4.  FK Znojmo – Viktorka Žižkov  5:6.


Hodnocení: Předně musím říct, že to byl pro nás všechny krásný zážitek. Prožili jsme společně s rodiči tři skvělé dny. Myslím si, že na tento víkend budou všichni aktéři vzpomínat hodně dlouho. Bylo zde hrozně moc prožitků, emocí, vnitřního napětí a slz. Slzy zklamání z proher a bolestivých zranění, které vystřídaly slzy radosti a štěstí například při vyhlašování Nicolase nejlepším hráčem celého turnaje.

Co se týká převedené hry a samotných zápasů, tak si myslím, že jsme měli na turnaji docela velký respekt, trému a nevěděli jsme co od tohoto finále čekat. Touha uspět proti těm nejlepším nám v určitých fázích svazovala nohy a kvalita soupeřů nás nutila dělat chyby, na které jsme nebyli zvyklí, a to se následně promítlo do některých výsledků a inkasovaných branek. Myslím, že sobotní skupinu jsme měli hodně kvalitní, o čemž svědčí umístění našich soupeřů ve zlatých (2. a 7. místo) a stříbrných skupinách (2. a 3. místo).

V nedělní bronzové skupině jsme herně měli na všechny soupeře, možná až na důrazně hrající Solnici. Jinak nás určitě nejvíce mrzí prohry s Prostějovem a Žižkovem, které jsme měli bodově zvládnout, ale neměli jsme ani potřebné štěstí, které se k nám otočilo zády, protože inkasovat branky v poslední minutě s Prostějovem a v poslední vteřině se Žižkovem je opravdu smolné.

Pochválit chceme celý tým za to, jak po oba dny pracoval a vyrovnával se s tolika těžkými zápasy během dvou dní. Pro nás trenéry bylo zajímavé sledovat, jak reagují ve vypjatých situacích, kdo je odolný více a kdo méně. Musím říci, že mi bylo líto celého týmu, že nedosáhli na to třetí místo v bronzové skupině, které jsme si přáli a chtěli vybojovat. Navíc když k tomu chybělo jen několik vteřin a poslední obdržený gól s Viktorkou Žižkov.

Z celého týmu bych určitě chtěl vyzvednout výkon Adama Vyroubala, který je takovým srdcem a plícemi týmu bez něj bychom jen těžko mohli myslet na úspěch.  Když se podívám, na jakém prostoru pracuje, kolik akcí založí, zakončí a připraví, jak pracuje v soubojích jeden na jednoho, kolik toho odehraje směrem do defenzivy, je to až neskutečné. Žádné negativní reakce ať směrem ke spoluhráčům, trenérům a rozhodčím. Jeho soustředění na výkon, který dává ve prospěch týmu, to vše z něj dělá zatím velkého hráče. Věřím, že na sobě bude nadále pracovat tak jak do této chvíle a bude se chtít posunovat dále a dále. Dalším hráčem je pak náš nejlepší střelec Nicolas Vašíček. Jeho góly, přihrávky a průniky po levé straně jsou pro náš tým hodně důležité.   Když se podíváme, jak dlouhá cesta vedla do finále, kolik zápasů jsme museli zvládnou přes kvalifikaci, první kolo je až neskutečné že se nám to podařilo. Určitě bychom si to chtěli rádi všechno zopakovat, ale uvidíme, zda se nám ještě někdy v budoucnu podaří uskutečnit podobnou věc.  Co mě dělá radost je, že všichni hráči, kteří se podíleli na cestě do finále, jsou odchovanci a odchovankyně našeho klubu!

Chtěl bych hlavně ještě poděkovat Leoši Ludvíkovi za výbornou práci, kterou odvádí u tohoto ročníku. Za tréninkovou morálku, zimní turnaje, které naplánoval, zorganizoval a odjezdil. Stejně tak Petru Železnému za výbornou práci u tohoto týmu.

Tento úspěch bereme hlavně jako poděkování všem našim trenérům mládeže za jejich práci v našem klubu.

Milan Samek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *