Ochutnávka másla nehtem

Nevšední i nechutný zážitek v jednom si jako bonus odnesla z jednoho znojemského supermarketu paní Miluše.

U pultu s mléčnými výrobky totiž uviděla dvě ženy, které si nehtem nabíraly vzorky másla. „Jedna se sklonila, trochu rozbalila obal a přejela nehtem po másle. Pak nehet olízla a povídá té druhé: Nezdá se ti, že to polský je trochu slanější?“


Šokovaná paní Miluše zamířila k pokladnám, kde shodou okolností uviděla člena ostrahy. Právě prověřoval kabelku jakési důchodkyni. V koši měla tři sáčky bonbonů v poloprázdné krabici. Z toho usoudil, že zbytek schovala do kabelky, kde ale samozřejmě nic nenašel. Ani se jí neomluvil. „Řekla jsem mu, že by si měl všímat spíš případů, jaký jsem zažila u toho másla, a on odsekl, ať to nechám na něm,“ postěžovala si paní Miluše.

Pravdivost příběhu samozřejmě ověřit nelze (proto název onoho obchodního řetězce, kde se příhoda odehrála, kvůli korektnosti neuvádíme. Oslovili jsme však písemně jeho tiskové oddělení, přímé telefonní číslo totiž neposkytuje.

„Nezaznamenali jsme žádnou stížnost ani ohledně tohoto, ani žádného jiného podobného případu. Pokud by se něco takového objevilo, jedná se o zcela ojedinělou událost. Takové záležitosti vždy řešíme individuálně,“ konstatovalo tiskové oddělení.

Zkušenosti s ochutnáváním másla či jiných pochutin zákazníky prý nemají ani v dalších oslovených znojemských supermarketech. Během  nákupu se jen občas zákazníci napijí nápoje ze svého nákupního košíku či z něj dětem dají kousek rohlíku. Následně ale daný produkt běžně zaplatí.

Přesto případ popsaný paní Miluší zřejmě není ojedinělý. Naše redakce eviduje i jiné podobné události. Nepovolené ochutnávání potravin lze přitom považovat za přestupek.

Při stanovení výše škody se vychází z ceny, za kterou se věc, která byla předmětem útoku, v době a v místě činu obvykle prodává – zní zákon. Navíc jde o čin sobecký. Ani samotným aktérům by se nezamlouvalo, kdyby měli konzumovat potraviny „olízané“ jinými.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *