Tichá linka pro neslyšící

ZNOJMO – Městský úřad se zapojil do projektu bezbariérové komunikace pro neslyšící, jehož cílem zůstává pomoct jim v komunikaci při vyřizování úředních záležitostí prostřednictvím aplikace Tichá linka. 

„Snažíme se zkvalitňovat služby neustále. Lidé se sluchovým postižením trpí komunikační bariérou a my se za pomoci této služby chceme pokusit o její prolomení,“ vysvětluje záměr radnice její místostarosta Jakub Malačka.

Městský úřad zakoupil tablet a přes webové stránky www.tichalinka.cz byl bezplatně zaregistrován do systému Tichá linka.

„Tablet bude lidem primárně přístupný na podatelně úřadu na Obrokové ulici, kde byli proškoleni dva zaměstnanci k užívání této aplikace,“ vysvětlil J. Malačka.

„Systém nabízí neslyšícím dvě možné služby. Neslyšící klient může být dálkově spojen s osobou, která ovládá znakovou řeč, a bude tak plnit úkol tlumočníka při komunikaci mezi úředníkem a klientem. Lze také využít službu online přepisu. Přepisovatel přepisuje mluvenou řeč do textu, který se ihned zobrazí osobám se sluchovým postižením na monitoru, kde si jej mohou přečíst. Tuto službu využívají převážně neslyšící, kteří například neovládají znakovou řeč. Služba bude občanům samozřejmě nabízena zcela zdarma,“ doplnila tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *