Mistrem četby Leo Fröhlich

Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky podporuje již řadu let oceňování nejlepších čtenářů veřejných knihoven. V průběhu propagační kampaně měsíce čtenářů knihovny pravidelně každý rok hledají své nejlepší čtenáře, aby je vyhlásily jako Čtenáře roku.


Leo Fröhlichovi gratuluje ředitelka Městské knihovny Věra Mašková; foto: Jiří Rudorfer

Cílem této aktivity je posilovat společenský význam a prestiž četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají. V roce 2019 knihovny vybírají své nejlepší čtenáře roku mezi čtenáři – muži. Hlavním kritériem výběru je pravidelná návštěva knihovny a množství vypůjčených knih.

Naše knihovna se rozhodla nezvolit čtenáře roku jen podle množství vypůjčených knih za minulý rok. Zaměřili jsme se na naše věrné a dlouholeté čtenáře, a proto jsme jako Čtenáře roku 2019 ocenili Leo Fröhlicha.

Pan Leo Fröhlich je ve svém věku (81) stále velmi aktivním čtenářem. Fyzicky do knihovny pravidelně chodí a knihy si sám vybírá a půjčuje. Naším čtenářem je prokazatelně od roku 1998, tedy jednadvacet let. Za tu dobu nás navštívil 188 krát a vypůjčil si 1 266 knih.

Eva Šrámková

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *