Plavci TJ Znojmo přivezli z Vídně 12 medailí!

Ve dnech 30. 5. až 2. 6. se plavci ZJ Znojmo zúčastnili závodů Vienna International SwimMeet19, na kterých startovalo 1104 plavců z 12 zemí. I když organizátoři berou opravdu každého, systém závodů je dobře nastavený – nejdříve se plavou tři nejrychlejší rozplavby všech disciplín, ti nejlepší plavci mají více času na odpočinek před finálovým programem.Náš oddíl reprezentovalo sedm plavců – Veronika Kolníková, Tereza Polachová, Barbora Jelínková, Tereza Čučková, Matyáš Svoboda, Filip Čajka a Aleksander Valachev. Nejlépe si vedla čtveřice plavců Veronika Kolníková, Matyáš Svoboda, Filip Čajka a Tereza Čučková.

Veronika Kolníková získala tři stříbrné medaile v OPEN kategorii v nejdelších disciplínách 400, 800 a 1500 m volný způsob.

Matyáš Svoboda získal rovněž stříbrnou medaili v OPEN kategorii na 800 m volný způsob, kde posunul své osobní maximum o devět vteřin! Další medaile přidal v kategorii starších juniorů – 1. místo 400 m volný způsob, 2. místo 400 m polohový závod a 3. místo 200 m volný způsob.

Filip Čajka vyplaval třikrát zlato a jedno stříbro v kategorii mladších juniorů – 1. místo 400 m polohový závod, 400 m volný způsob a 100 m volný způsob, 2. místo 200 m volný způsob.

Tereza Čučková získala stříbrnou medaili v disciplíně 200 m znak v kategorii mladších juniorů. Celkem plavci TJ Znojmo získali 12 medailí!

Závody jsou velmi náročné, plavci denně vstávají před 5,0 hodinou a plavecký program je v průběhu celého dne, kdy finále končí kolem 19,0 hodiny a návrat do Znojma je v  21,00 hodin. Tento průběh závodu je celé čtyři dny a je to fyzicky i psychicky vyčerpávající, ale bazén ve Stadhalle je po plavecké stránce velmi rychlý a většinou si tam plavci dělají osobní rekordy. Byly to kontrolní závody, protože vrcholem letní sezony by mělo být letní mistrovství ČR seniorů a dorostu třetí víkend v červnu v Českých Budějovicích.

TJ Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *