Nový festival Znojmo v pohybu láká děti i dospělé na společné sportování

V sobotu 15. června 2019 proběhne v areálu Načeratického kopce u Oblekovic první ročník festivalu Znojmo v pohybu. Hlavním bodem programu je modifikovaný orientační běh, na kterém čekají závodníky dovednostní i vědomostní překážky. Podle hlavní myšlenky festivalu se závodí v rodinných týmech. Festivalová část nabídne vystoupení hudebních interpretů a bohatý doprovodný sportovní program. Celý festival se koná s podporou města Znojma.


Ilustrační foto: Znojmo v pohybu

Hlavním bodem jednodenního festivalu Znojmo v pohybu je závod družstev v modifikovaném orientačním běhu. Na trati dlouhé 5,5 kilometrů čeká na závodníky několik záludných překážek, které otestují jak jejich dovednosti a znalosti, tak schopnost spolupracovat jako tým. Účastníci budou střílet ze vzduchovky, společně překonávat překážky od WILD MONKEY a čekají je také vědomostní soutěže. Závodí se v rodinných týmech rozřazených do kategorií podle počtu dětí v rodině (jedno; dvě; tři a více dětí).

„Na festivalu chceme ukázat v Česku méně tradiční sporty a jejich krásu, podpořit v dětech, ale i v dospělých týmového ducha a schopnost táhnout v rodině za jeden provaz. Hlavní myšlenkou je to, aby rodiče a děti sportovali dohromady, stali se týmem, odnesli si z festivalu společný zážitek a brali sport jako zábavu.“ Zmiňuje hlavní poslání festivalu organizátor akce Tomáš Winkler.

V rámci festivalu si návštěvníci vyzkouší nejrůznější pohybové aktivity. Bojové sporty, americký fotbal, gymnastiku, střelbu, atletiku, zorbing a mnoho dalšího. Na programu jsou ukázky jednotlivých sportů, taneční vystoupení, sportovní a motivační talk shows, soutěže, workshopy a vystoupení hudebních interpretů. „V provozu plánujeme mít celý den dvě stage. Jednu spíše pro workshopy a sportovní představení, druhou – větší pro kapely a hudebníky“, popisuje dále chystaný festival manažer doprovodného programu Ondřej Lidmila, podle kterého festival Znojmo v pohybu není jen standardní běžecký závod s překážkami, jaké v současné době zaznamenávají v Česku velký boom. „Nejen, že to není individuální soutěž, navíc mohou účastníci nastoupit na start závodu po celou dobu jeho trvání. Tedy žádný stresující hromadný start. V rámci programu festivalu si závodníci mohou vytipovat, co chtějí vidět, zažít, a podle toho si naplánovat, kdy do závodu nastoupí. Odhadovaná délka závodu je cca 90 minut.“

Účastníci hlavního závodu koupí startovného navíc přispějí znojemské pobočce neziskové organizace ADRA, která dlouhodobě poskytuje pomoc osobám, které se nacházejí v nesnadné životní situaci, potřebují podporu druhých a strádají po psychosociální stránce.

Petra Šímová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *