Rockets kralovaly Vyškovu

Premiérově a trošku netradičně oslavily hráčky florbalového týmu Rockets Znojmo sobotní Den dětí. Vyslaly na oslavy MDD tatínky a samy se rozjely zúročit své celoroční tréninkové úsilí na třetí ročník OPEN FAIR klání ve Vyškově. Přestože to byl už třetí ročník turnaje, ženská kategorie na něm měla v letošním roce premiéru a znojemské florbalistky se do dějin této soutěže zapsaly hned zlatým písmem.Pro fanoušky, kteří se běžně nepohybují v této branži, jen podotýkám, že open air turnaj znamená klání pod otevřeným nebem, a když si uvědomíte, jak krásné a teplé bylo v sobotu počasí, nezbývá než vzdát hold našim dámám, že si i za těchto náročných podmínek dokázaly poradit se soupeřkami, které byly většinou mladšího data narození, a přitom na florbalovém poli daleko delší dobu. A protože náš tým nastoupil v nejpočetnější sestavě, mohli jsme si dovolit i „vypomoci“ oslabenému celku Bučovic hostováním našich dvou hráček (Linda Houšťová do brány, Lucie Morávková do pole), takže naše dámy mimo celkového prvenství získaly i cenu FLORBALOVÉ ŠAMANKY v rámci týmu Bučovic a naše gólmanka Andrea Vodáková byla vyhlášena FLORBALOVÝM KAVALÍREM za svůj gentlemanský přístup ke hře.

I v dovednostních disciplínách se Rakety neztratily, když Lucka Morávková vyhrála rychlostní vedení míčku a trojice Nikola Vaculíková, Kateřina Hadžegová a Nikola Kolajová ovládla soutěž v nájezdech.

Naše cesta turnajem v číslech: Rockets Znojmo-Bučovice 7:2 (N. Pekarová 3, K. Hadžegová 2, N. Kolajová 1, Haviarová 1); Rockets-Židenice C 3:1 (Kolajová 2, Pekarová 1); Rockets-Stonožky Brno 0:4; Finále Rockets-Stonožky 3:0 (Hadžegová 2, Kolajová 1).

Zbývajícími členkami vítězného týmu byly ještě J. Vodáková, L. Sobotková, N. Vaculíková a P. Koprová.

Pro náš tým je to ta nejlepší tečka za uplynulou sezonou, kterou jsme si mohly představit. Nezlomily nás ani těžkosti nově se rodícího týmu, ani záludnosti lidské povahy, které provází každý úspěch. Dokázaly jsme, že naše dřina měla smysl, a odvedly jsme za celou sezonu velký kus práce, který se nám i tímto vítězstvím zúročil. Chtěly bychom touto cestou poděkovat našim rodinám za jejich podporu a toleranci, která nám umožňuje naplno se věnovat tomuto sportu. Velký dík patří také našemu trenérovi Zdeňku Frankovi, že „z nás ty florbalistky udělal“. A v neposlední řadě také díky našim sponzorům za důvěru a finanční podporu.  Všem našim fanouškům přejeme hezké prázdniny a těšíme se na viděnou v příští sezoně!

Komentář trenéra Zdeňka Franka: „Opravdu musím smeknout před výkonem všech hráček. Nastupovat proti mnohem mladším a zkušenějším hráčkám není pro většinu z nich vůbec jednoduché. Navíc když si uvědomíme, že jsou to maminky a mají se utkat s bývalými extraligovými hráčkami… Ale ten jejich zápal, bojovnost, přístup, atmosféra v týmu, to je něco úžasnýho. Všem členkám Raket patří velký dík nejenom za tento turnaj, ale i za celou soutěžní sezonu.“

Rockets Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *