Korfbalisté ovládli zlatou skupinu SUPERLIGY 2019 a míří do semifinále

Team Modrých slonů Znojmo, který se společně s městem Prostějovem přihlásil ke spolupořádání speciální korfbalové soutěže, tzv. Superligy 2019, vstoupil do úvodních zápasů úspěšně.V 1. kole Superligy se proti domácímu týmu postavil reprezentační tým Czech 2 U17. Znojemští korfbalisté předvedli skvělý herní výkon, a především díky svým herním kombinacím druhý tým reprezentační sedmnáctky smetli velkým bodovým rozdílem 28:5.

Zejména díky výtečným doskokům Jakuba Žáka a Filipa Šmída disponovali domácí velice dlouhými útoky, které dokázali většinou úspěšně zakončit.

Nejlepším střelcem Modrých slonů Znojmo se stal Ivan Žák, který se se svými osmi koši stal nejlepším střelcem celého 1. kola.

Vítězem tzv. Golden Goal, tj. prodloužení zápasu o extra bod, které je novinkou platnou pouze pro korfbalovou Superligu 2019, se stal opět domácí tým, který si díky koši Patrika Nguyena připsal do tabulky celkem tři body.

Hned následující den čekal na znojemské hráče tým Brna, který si chtěl po neúspěšném vstupu do 1. kola vylepšit reputaci. Zápas byl od začátku až do konce velmi vyrovnaný. Byť Znojemští měli více šancí skórovat, aktivně si vyhledávali šanci k zakončení, střelecky se jim nedařilo tolik, jako den předešlý.

Po druhém herním dni v tabulce nejlepších střelců vystřídal dosud kralujícího Ivana Žáka jeho spoluhráč, znojemský Patrik Nguyen, díky kterému Znojemští nakonec tento zápas vyhráli v poměru 18:17. Brněnští sice vzali Znojemským extra bod za výhru v Golden Goal, nicméně s dvěma připsanými body do tabulky základní skupiny odjížděli z Prostějova Znojemští vcelku spokojeni.

Díky bojovnému duchu na obou stranách se tento zápas stal divácky nejzajímavějším zápasem 2. kola.

V 3. kole, které se uskutečnilo 1. června, na zatím suverénní Znojmo čekal Hooks Team, s nímž svedli znojemští korfbalisté boj o prvenství ve zlaté skupině. Boj o první místo v základní skupině Superligy se nesl v maximálním nasazení a byl plný tvrdých osobních soubojů.

V poločase vedl MS Team již 10:4 a vše nasvědčovalo opětovné výhře domácího znojemského týmu. Po přestávce však dokázali hráči Hooks zápas zdramatizovat, když snížili na 12:9. Závěr zápasu však opět ovládli Modří sloni Znojmo a dokázali před domácím publikem zvítězit v poměru 19:10.

V tabulce nejlepších střelců korfbalové Superligy 2019 se nic nezměnilo ani po 3. kole, které i nadále vévodí znojemský Patrik Nguyen, který má mj. své pevné místo v seniorské reprezentaci ČR pro nadcházející mistrovství světa v Jihoafrické republice.

„Od samého počátku Superligy 2019 si náš tým vede velmi dobře, daří se nám střelecky, kdy do úspěšnosti střelby se zapojují všichni naši hráči, což je skvělé. Náš tým jako celek zapracoval na fyzičce a je to v zápasech dost znát.

Jsem velmi ráda, že se snažíme do zápasů zapracovávat signály a že se nám daří v zápasech zužitkovat rady a zkušenosti našeho trenéra Jiřího Podzemského, který se aktuálně zotavuje pro zranění kolena.

Věřím, že nám podaří našimi výkony probojovat až do samotného finále této zajímavé korfbalové soutěže a že ukážeme, že znojemský korfbal má stále co nabídnout“ dodala hráčka MS TEAM Lucie Šebelová.

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *