RABBITS ZNOJMO znovu úspěšní

Poslední dubnovou neděli se Vojtěch Čabala z týmu Rabbits Znojmo postavil na start vídeňského půlmaratonu kolem Dunaje, který nese název 20. Donau Zentrum Halbmarathon 2019. Mezi více jak 500 závodníky Vojta obsadil úžasné 2. místo s konečným časem 1:16:16.Dalším závodem, kde se tým Rabbits Znojmo představil, byl štafetový závod Vltava run. Tým ve složení: Jakub Bulín, Michal Hájek, Pavel Holub, Lucie Vystrčilová, Anna Kremláčková, Tomáš Souček, Václav Vala, Milan Procházka, David Stehlík, Světlana Bartůňková, Ondřej Bořil a Kateřina Mahelová startoval v sobotu 11. května v 7:00 ze Zadova, odkud je čekala 360 km dlouhá trať až do Prahy. Běželo se nejen po silnicích, ale i náročným terénem. Vzhledem k deštivému počasí, který provázel celý štafetový závod, nebyly podmínky ideální. I tak ale Rabbits Znojmo obsadili s celkovým časem 32 hodin 49 minut 142. místo z celkových 297. týmů.

V sobotu 25. května se členové týmu Rabbits Znojmo postavili na start náročného závodu s názvem Horská výzva Beskydy. Tomáš Souček a Jakub Bulín se společně jako tým postavili na start 43,4 km dlouhé trati s převýšením 2280 m. Kluci si doběhli pro skvělé šesté místo ve své kategorii! „Byl to velice těžký závod, který vedl nerovným a promáčeným terénem. Čekaly nás čtyři dlouhé kopce nádhernou krajinou beskydských hor. První ze závodu Horské výzvy máme za sebou a nyní se už připravujeme na další.“

Dalším závodníkem, který se postavil na stejnou trať, byl Václav Vala, kterému týden před závodem odstoupil ze zdravotních důvodů parťák a tak se Vašek rozhodl běžet sám. „Vyrazil jsem do závodu společně s Kubou a Tomem. Do první občerstvovací stanice na 17. km jsem se držel v dohledu, ale pak na mě dolehlo vyčerpání a bolest zad. Kluci běželi dál a já za nimi. Do druhé občerstvovačky na 27. km jsem se protrápil a pohrával si s myšlenkou odstoupit. Touha dokončit a skvělé občerstvení mě daly do kupy, a já vyrazil dál. Cestou jsem předběhl pár závodníků a do cíle dorazil šťastný, i když vyčerpaný. Kdo nezažil, nepochopí“.

Závodníci Rabbits Znojmo se nyní chystají na další závody typu Runczech, Horská výzva, Geroy a mnoho dalšího. Jak se jim daří, můžete sledovat na facebookových stránkách Rabbits Znojmo.

Tým Rabbits Znojmo děkuje všem svým sponzorům za podporu.

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *