Do práce na kole má své vítěze. Nejlepší cyklista ujel přes 1 000 kilometrů

S koncem května přišel i konec soutěže Do práce na kole, která ve Znojmě proběhla pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo. Do soutěže se letos zapojilo 123 zaměstnanců, kteří se po celý měsíc dopravovali do práce na vlastní pohon. Společně ušli, uběhli či ujeli na kole 15 732 km.Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v úterý 4. června. Pro soutěžící bylo připraveno tak trochu netradiční vyhodnocení. Jeho součástí byla komentovaná prohlídka historické části města s degustací vína, po cestě nechybělo malé občerstvení u kavárny Balance coffee & wine a nakonec proběhlo v zasedací místnosti zastupitelstva slavnostní předávání cen. Tohoto úkolu se ujal místostarosta města Znojma Jakub Malačka, který se sám se svými kolegy aktivně soutěže účastnil.

„Počasí nám letos moc nepřálo, ale i tak někteří podali úžasné výkony. Letos se ve Znojmě do soutěže zapojilo téměř o 100 % víc občanům a já jim moc děkuji, že pomáhají ulevit dopravě ve městě a zároveň šetří životní prostředí,“ řekl místostarosta Malačka.

Ocenění získali vždy tři nejlepší účastníci v pěti kategoriích: nejlepší běžec/chodec, nejlepší běžkyně/chodkyně, výkonnost jednotlivce muži, výkonnost jednotlivce ženy a týmová pravidelnost.

Nejvíce kilometrů do práce nachodili Ivan Žák (tým Laufen „Béčka“) a Marta Kocová (tým Kučera jede), nejvýkonnější cyklista, Václav Hrůza (VS Lechovice), ujel při cestách do práce 1 026,5 km a v kategorii žen najela nejvíce – 317,5 km – Petra Běhavková (Dopraváci z Armády). Nejlepší týmem se stali pánové ze StaLeToHo se 100% pravidelností. Celou výsledkovou listinu naleznete v přiloženém dokumentu.

Petra Maršounová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *