II.podnik FIA-CEZ Redbullring Rakousko

Druhou zastávkou ESET V4 Cupu byl o uplynulém víkendu okruh Red Bull Ring.

Jáchym Galáš měl před Red Bull Ringem na svém kontě jedno bronzové umístění z Hungaroringu, bohužel ve druhém závodě odstoupil po hromadné havárii na startu.Ovšem ani v Rakousku nešlo vše podle představ. Kvalifikace dopadla výborně, když si jezdec týmu GT2 Motorsport vyjel první řadu a skončil druhý za Milovanem Vesničem. Už při startu do první jízdy se projevily problémy s launch control a Jáchym musel po startu stahovat cca desetivteřinovou ztrátu. Podařilo se mu ale postupně po velké stíhací jízdě předjet všechny soupeře až na jednoho. Vítězství bral Milovan Vesnič na voze Seat Cupra.

Jáchym Galáš skončil na skvělém druhém místě. „Věděl jsem, že budu muset do druhé jízdy startovat bez launch control, ale už jsem tolik neztratil, byl jsem na to připravený. Mokrý povrch začal pomalu usychat, ale dařilo se mi a dostal jsem se až na první místo. Jáchym začal soupeřům ujíždět, jenže pak přišla na cílové rovince rána, když se mu rozletěla pravá přední pneumatika. Bylo to obrovské zklamání,“ popsal situaci Jáchym Galáš, který v neděli mířil za premiérovým vítězstvím.

Galáš ke druhému místu ve sprintu  ještě přidal premiérové prvenství v sobotním  vytrvalostním závodu, kdy za zády udržel zkušenou posádku Petr Fulín–Carol Wittke.

Dalším podnikemFIA CEZ TCR a ESET V4 Cup Series bude koncem července třetí podnik na autodromu v Grobniku.

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *