Přichází Tomáš Svoboda

Velkou posilu hlásí znojemští hokejisté. Útočné řady Orlů posílí dvaatřicetiletý Tomáš Svoboda, majitel tří stříbrných extraligových medailí a nejlepší střelec play-off v roce 2012.


foto: piratichomutov.cz

Svoboda hokejově vyrostl v pražské Slavii, odkud v létě 2005 po domácím světovém šampionátu osmnáctiletých odešel do kanadské juniorské QMJHL. Během působení v zámoří si zahrál také na mistrovství světa dvacetiletých. V létě 2008 se vrátil do České republiky a v sešívaném dresu debutoval v extralize. Následně prošel dalšími čtyřmi extraligovými kluby. Byl jedním z prvních hráčů, kterého získala ve své premiérové sezóně po odkupu extraligové licence brněnská Kometa. V jejím dresu patřil k nejproduktivnějším hráčům, na jaře 2012 se s osmi góly stal nejlepším střelcem play-off české nejvyšší soutěže. Následovaly štace ve Vítkovicích, Plzni, Pardubicích a Chomutově.

„O Tomášovi jsem věděl delší dobu, tento týden jsme se poprvé potkali osobně. Víme, co od něj můžeme chtít, je to bezpochyby velká osobnost a zkušený borec do šatny,“ komentuje Svobodův příchod Miroslav Fryčer. „Co je pro nás obzvlášť důležité je to, že chtěl hrát za Znojmo, není tu z donucení. Bydlí kousek odtud. O to víc jsme rádi. Věříme, že se časem stane lídrem týmu na ledě i v kabině a přispěje svými zkušenostmi celému týmu,“ dodává.

Lukáš Peroutka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *