Veronika Kubošná v TOP desítce nejlepších gymnastek ČR v Praze, z Brna zlatá Kováčová, bronz Náhlíková

Gymnastky a gymnasté KSG Znojmo si na nudu rozhodně stěžovat nemohou. O zábavu se jim stará sehraný tým trenérů, kteří mají nyní plné ruce práce při přípravě na vrcholné soutěže a sportovní vystoupení.Zatímco uplynulý víkend se část dětí prezentovala na Diamantbraní Střediska volného času ve Znojmě spolu s trenérkami Bedřichovou a Švarcovou, Veronika Kubošná a Antonie Vojtěchová bojovaly o postup na Mistrovství ČR v Ostravě. Veronika Kubošná dlouhodobě přesvědčuje o svém nesporném talentu, což potvrdila 5. místem mezi nejlepšími žákyněmi kategorie VS2A usilujícími o postup na M ČR. Výrazně se posunuje závod od závodu i o rok mladší Antonie Vojtěchová, která skončila ve stejné kategorii 51. Chlapci tentýž víkend spolu s trenérem Jiřím Kostikem bojovali nejen na Přeborech ČOS, ale i na Přeborech Jihomoravského kraje v Brně. Pana trenéra Jiřího Kostika velmi potěšilo, že se k němu hlásí a přišli ho pozdravit i jeho odchovanci Martin a Vítězslav Pospíšilovi, kteří se nyní připravují ve Sportovním gymnastickém centru v Brně. Oba chlapce si jejich současný trenér Martin Vlk velmi pochvaluje a kvituje kvalitní gymnastickou přípravu v našem klubu, což koneckonců dokazuje i vítězství Martina Pospíšila jak v soutěži ČOS, tak i JM kraje. Vítek Pospíšil skončil v soutěži ČOS na pěkném 11. m. Naši benjamínci, kteří s gymnastikou začali teprve na podzim, také nezůstávají pozadu. Benjamín Čuport skončil 39., Denis Pilař 42. a Martin Vančura 49. V soutěži JM kraje tito chlapci obsadili pěkné 5. místo. V jednotlivcích na 15. m. skončil ml. ž. Patrik Honzák, v nejmladších žácích 17. Čuport, 18. Pilař a 22. Vančura.

Jednadvacátý víkend tohoto roku jsme zahájili opět vystoupením pro SVČ Znojmo, tentokrát v divadle, kde se představila desítka nejlepších znojemských gymnastek: Kristýna Procházková, Simona Molíková, Anna Vojtěchová, Nella Antonella Smejkal, Veronika Štrosová, Karolina Mia Kováčová, Julie Bedřichová, Veronika Kubošná, Antonie Vojtěchová a Marika Nina Kováčová. Dívky se blýskly v tom nejlepším světle, ovšem na oslavy mnoho času nezbývalo, neboť se musely jít domů řádně vyspat na další náročnou sobotu.

Naše nejmenší závodnice totiž čekal MIMI pohár v Brně, který již tradičně pořádal Klub sportovní gymnastiky Moravská Slavia Brno a kam je doprovázela paní trenérka Kováčová. Děvčata se vyspala opravdu dorůžova, což vyneslo zlato Marice Nině Kováčové v kategorii děvčat nar. 2011. Skvěle se umístila i na 6. místě Andrea Doležalová, 15. skončila Hana Geržová, 17. Kamila Sabová a 20. Vanessa Jeřábková. Bronzovou medaili si domů přivezla další hvězdička KSG Znojmo Johanka Náhlíková, nar. 2013. Mezi děvčaty nar. 2010 se nejlépe dařilo osmé Adrianě Poláčkové, 11. skončila Lucie Jelínková a 14. Julie Chlubná.

Veroniku Kubošnou a Antonii Vojtěchovou čekal poslední kvalifikační závod, tentokrát v Praze. Nejlepší gymnastky celé ČR měly poslední šanci vylepšit své bodové skóre za povinné sestavy, které jim předepsala Česká gymnastická federace, aby se dostaly mezi padesátku nejlepších, které budou mít tu čest poměřit své síly na M ČR v Černošicích, které se bude konat poslední červnový víkend. Rozhodčí to neměly vůbec jednoduché. Nejenže svůj pracovní den zahájily již v brzkých ranních hodinách nezbytnou poradou, ale zodpovědně a bedlivě posuzovaly výkony téměř dvou stovek závodnic až do pozdních nočních hodin. Úkol to byl opravdu nesnadný, o čemž svědčí i velmi těsné bodové rozdíly mezi závodnicemi na předních místech. Dokonce i o devátou příčku se musely podělit hned tři závodnice. Mezi nimi i naše znojemská závodnice Veronika Kubošná spolu s brněnskou Simonou Václavíkovou a ostravskou Sofií Švábkovou, které uzavíraly TOP desítku nejlepších gymnastek za závodnicemi TJ Bohemians Praha, Sparta Praha, Sokol Kampa a Sokol Brno I. O dvě desetiny bodu vylepšila své skóre i Antonie Vojtěchová oproti závodům v Brně a v Ostravě, nicméně na postup na M ČR to pro letošek nestačí. Cenné zkušenosti z těchto nejvyšších soutěží ČR však zcela jistě i tato talentovaná znojemská gymnastka brzy zúročí.

A příležitost bude mít již za čtrnáct dní v Maďarském Györu, kam se nejlepší závodnice KSG Znojmo chystají na mezinárodní závod. Přihlášené jsou závodnice z Maďarska, Anglie, Rakouska, Rumunska, Islandu, Dubaje… Tak držme děvčatům pěsti, ať se jim závod vydaří!

Ivana Křístelová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *