„Zavíračka ve tři ráno stejně ničemu nepomůže,“ myslí si zoufalí obyvatelé

Tovární a 17. listopadu jsou znojemské ulice, jejichž obyvatelé nemohou spát. Nacházejí se tam totiž bary, které pravidelně ve středy, pátky a o sobotách chrlí do svého okolí freneticky hlučné opilce narušující klid až do ranních hodin. Tamní obyvatelé jsou bezradní a pomoc hledali na posledním zasedání zastupitelstva.


Bar LaRutyka ovlivňující hlukem občany na ulici 17. listopadu; foto: www.firmy.cz

„Přišla jsem vás požádat jménem zástupců Společenství vlastníků a nájemníků na ulici 17. listopadu o řešení situace ohledně hluku a nočního nepořádku z LaRutyky. Zkuste se zamyslet, co se tam děje, když je diskotéka, letos i na Štědrý večer bylo do třech do rána otevřeno, do pěti se nám opilci váleli pod okny. Z pátku na sobotu jsou pozvracené všechny zvonky, nepořádek, popelnice vysypávají. Okna nám rozmlátili, močí ve vchodech. Tam se prostě nedá žít. Okolí těchto klubů je popelnice města,“ řekla žena bydlící v inkriminované oblasti, která si přála z důvodu strachu o svoji bezpečnost zůstat v anonymitě.

V okolí barů se údajně také distribuují drogy. O problémovosti lokality se mluví dlouhodobě, nic zásadního, co by situaci řešilo, se však neděje.

„Orgány činné v trestním řízení asi nefungují dostatečně dobře, protože ten problém se řeší dlouhodobě. Proběhlo několik jednání se státní policií, s hasičským sborem, probíhaly tam kontroly, poslední byla kolem 20. prosince minulého roku. Městská policie se samozřejmě snaží, ale nemůže mít pro tyto podniky nějaké VIP postavení, aby tam strážníci stáli non-stop. To, co se tam děje, je ostuda provozovatelů. Po předchozích problémech jsem očekával, že se majitelé ozvou a budou chtít jednat, jak slibovali v minulém roce. Nestalo se nic,“ vyjádřil se k problému starosta Znojma Jan Grois.

Pokusili jsme se kontaktovat majitele obou klubů, tedy LaRutyky a Retro Irish. Telefon prvního zmíněného nikdo nezvedal a mobilní kontakt uvedený na webových stránkách Retro Irish klubu zvedl muž, který po zjištění, že ho kontaktují média, zareagoval velmi podivně. Uvedl, že není majitelem a nemůže poskytnout žádné informace, vzápětí hovor předčasně ukončil.

Z čeho mají majitelé strach, není jisté. Byznys je sice byznys, ale otázkou zůstává, zda bezpečí a klid občanů není přece jen přednější. Zastupitelé sice jednohlasně schválili vyhlášku, která barům v ulicích 17. listopadu, Tovární a Vídeňská třída přikazuje zavřít nejpozději ve tři hodiny ráno, ale dle občanky bydlící v dané lokalitě to ničemu nepomůže.

„Myslím, že vyhláška ničemu nepomůže, jestli zavírají ve tři nebo ve čtyři, je už jedno. V případě, že se nic neposune k lepšímu, jsme připraveni se obrátit na ministerstvo vnitra. Přece není možné, aby neochránili své obyvatele?“ vyřkla občanka na závěr otázku, která zatím zůstává bez odpovědi.

-bur-

2 komentáře: „„Zavíračka ve tři ráno stejně ničemu nepomůže,“ myslí si zoufalí obyvatelé

 • 26.5.2019 (12:06)
  Permalink

  Zavřel bych to všechno ty pajzle,pak je plný Znojmo bordela a vožralejch zfetovanejch kreténů.

  Reagovat
  • 7.6.2019 (13:38)
   Permalink

   Jo, máš pravdu, kolem těch pajzlů se pak motají zasraný fetky a dělaj bordel !

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *