Masarykova cukrárna v maturitním projektu

Sladká první republika s vůní kávy. Téma maturitního projektu, které si vybraly studentky čtvrtého ročníku oboru Hotelnictví a turismus ze znojemské střední školy na Přímětické ulici. Průvodkyněmi cukrárnou z dob prvního prezidenta Masaryka byly Julie Konečná, Belinda Kuchťáková, Anna Mikolášová, Markéta Rucká, Nikola Šalomounová a Nikola Šilhartová.Dívky pojaly celý projekt jako výbornou příležitost pro simulaci kavárny a cukrárny ze třicátých let a její porovnání se současností. Při samotné realizaci, která se konala 6. prosince lonňského roku v rámci již tradiční vánoční výstavy, nechyběl ani dobový nábytek či typické oblečení, které servírky za první republiky nosily.

Součástí byl i raut plný sladkých dezertů, kde jste mohli ochutnat například medovník, jablečný závin, vanilkový dort, oreo koláč nebo vynikající vánoční cukroví. Studentky podávaly různé druhy káv. Nechyběla zde ani tradiční Melta a čaje. V nabídce byly i typické druhy současnosti, jako jsou Latté a Cappuccino.

Návštěvníci si mohli prohlédnout malou výstavku tehdejší výbavy kuchyně a mnoho dalších předmětů té doby.

„K realizaci maturitního projektu jsme si pozvaly žáky Základní školy Želetice, kteří si u nás mohli vyzkoušet několik disciplín, za které byli následně bodově ohodnoceni a oceněni malými dary, diplomem a certifikátem,“ říká studentka Markéta Rucká.

Celý projekt se nesl v uvolněné atmosféře, kterou ještě dokreslovala hudba ze starého gramofonu.

Mgr. Kateřina Kotoučová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *