I. kolo atletické soutěže přípravek

V neděli 12. května proběhlo v Jihlavě 1. kolo atletické soutěže přípravek. I přes nepříznivé počasí se všichni mladí atleti snažili podat co nejlepší výkony a několikrát se umístili mezi nejlepšími.Atletický oddíl TJ Znojmo z. s. reprezentovalo celkem 16 dětí. V kategorii mladších hochů byl nejúspěšnější Matěj Švéda, který zvítězil ve třech disciplínách – v běhu na 50 m (7,90 s), ve slalomu (8,75 s) a ve skoku z místa (1,97 m). Celkově ve své kategorii čítající 24 chlapců skončil druhý. Stříbrnou pozici si ve skoku dalekém z místa zajistil výkonem 1,96 m Matyáš Švéda a po úspěšných ostatních disciplínách mu patřilo celkové 6. místo.

V kategorii mladších dívek si vedla nejlépe Sofie Brychtová, která doběhla druhá na 50 m (8,20 s) a dále vybojovala dva bronzy – za slalom (9,68 s) a skok z místa (1,68 m). Celkově jí v kategorii patřila 6. pozice z 36 dívek. Vítězství ve skoku z místa si zajistila Lucie Plašilová výkonem 1,84 m. V nejpočetnější kategorii starších děvčat nenašla přemožitelku v běhu na 50 m časem s 7,60 s Linda Kubová, třetí skončila Klára Kalabisová, které raketka dolétla do vzdálenosti 22,23 m. Nakonec se ukázalo, že všichni naši atleti mají týmového ducha, a když se spojí dohromady, úspěch je zaručen. Ve štafetovém běhu 4 x 100 m získali medaile v téměř všech věkových kategoriích.

Mladší hoši – Švéda Matyáš, Švéda Matěj, Krčál Lukáš, Martínek Jakub obsadili druhé místo, starší hoši ve složení Král Dominik, Fetterle Tomáš, Martínek Ondřej, Vaněk Karel Václav skončili třetí.

Mladší dívky –  Čurdová Adéla, Fráňová Amálie, Plašilová Lucie, Brychtová Sofie doběhly třetí, starší dívky ve složení Kubová Linda, Petrželová Zuzana, Chromá Veronika, Kalabisová Klára zůstaly těsně pod stupni vítězů.

Starší závodníci se přesvědčili, že se trénink vyplatí a odměnou jim je radost z úspěchů a medailí. Mladší atleti získali cenné zkušenosti, někteří si poprvé vyzkoušeli na závodech štafetový běh.

Liga Vysočiny přípravek bude pokračovat závody v Humpolci, Havlíčkově Brodě a Pacově. Těšíme se na další medaile, fanděte nám!

-VE-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *