Přímka opět předvedla svoje umění na velvyslanectví

„Velvyslanectví České republiky ve Vídni hostilo významné osobnosti a žáci naší školy, SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o., kteří se starali o jejich obsluhu, měli opět možnost dokázat, že jsou do svého budoucího profesního života skvěle připraveni,“ zhodnotil vedoucí učitel odborných předmětů Bc. Martin Benda jednu z řady akcí, jež s budoucími profesionály na poli gastronomickém pravidelně zaštiťuje.Tato se konala na počest díla Leopolda Koželuha, uznávaného dvorního skladatele a kapelníka na dvoře Josefa II., rodáka ze středočeských Velvar, jenž si co do věhlasu nezadal s nejslavnějšími vídeňskými jmény. Slavnostnímu koncertu, který se konal 9. dubna v Karlskirche ve Vídni, byla přítomna řada významných hostů z politické, diplomatické, hospodářské, církevní a krajanské komunity. Společenské události se na pozvání velvyslankyně České republiky v Rakousku JUDr. Ivany Červenkové zúčastnili i místostarosta města Znojma Mgr. Jan Blaha a tamní ředitel SOU a SOŠ na Přímětické ulici Mgr. Libor Hanzal.

Téhož dne se na velvyslanectví České republiky ve Vídni konalo setkání nejvýznamnějších vládních činitelů. Přítomni byli předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera, předseda Parlamentu ČR Mgr. Radek Vondráček, senátor Jiří Čunek a mnoho dalších osobností české i rakouské politické scény.

„Žáci oboru Kuchař-číšník připravovali pro hosty slavnostní čtyřchodový oběd servírovaný v moderním pojetí včetně servisu aperitivu, vybraných moravských i rakouských vín a kávy.

Své znalosti, dovednosti, schopnosti, zkrátka všechny klíčové kompetence skvěle využili v praxi. Uplatnili zásady společenského chování, techniku složité obsluhy, komunikaci s hosty různých národností. Je prostě radost pozorovat profesionalitu našich žáků a vidět jejich skvěle našlápnutou budoucnost,“ s úsměvem doplnil Mgr. Libor Hanzal, ředitel SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.

Mgr. Ludmila Karpíšková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *