Jediné zlato z mistrovství světa růžových vín míří do Znovínu

Druhý dubnový víkend se ve světoznámém festivalovém městě Cannes na Azurovém pobřeží uzavřel již 16. ročník mezinárodní soutěže růžových vín Le Mondial du Rosé.V mezinárodním měřítku top světových soutěží vín je mnohými experty Le Mondial du Rosé oficiálně brán jako mistrovství světa růžových vín.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno 1 366 vzorků růžových vín z jedenatřiceti zemí. Tradičně nejvíce vzorků dodali vinaři z Francie (789), hlavně z jižních oblastí, kde prim hraje samozřejmě Provence. Ze zahraničí bylo do soutěže přihlášeno 577 vín včetně pětadvaceti vzorků z České republiky.

Mondial du Rosé je globálně respektovaná soutěž růžových vín a stejně jako Vinalies v Paříži je pořádána Unií Enologů Francie. Soutěž probíhá pod patronátem mezinárodní organizace OIV i Vinofedu, který aktuálně sdružuje ty nejprestižnější mezinárodní soutěže.

Pět medailí z pětadvaceti přihlášených vín je pro Českou republiku skvělý výsledek.

Jediná zlatá rybka vylovena z vod Azurového pobřeží patří Znovínu za Pinot Noir rosé, pozdní sběr 2018 z řady πnot noir ~ 3,14, číslo šarže 8418, která byla doplněna ještě stříbrem za Cabernet Sauvignon rosé, výběr z hroznů 2018 – Rouge, číslo šarže 8427.

Další stříbro připadlo Vinařství Lahofer za Rose Lahofer, pozdní sběr 2018.

Martin Šmíd

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *