Sedmnáctý turnaj národů v Taekwon-Do I.T.F.

Taekwon-Do  V sobotu 11. května si tradičně v malebném maďarském městečku Hatvan nedaleko Budapešti dalo dostaveníčko na 300 dětí a mládeže v korejském bojovém umění Taekwon-Do I.T.F. Sedmnáctý ročník opět připravila místní škola Hatavani Taekwon-Do Klub pod vedením pana Atilla Dudás VI.Dan a to ve dvou soutěžních disciplínách Tul (technické sestavy – stínový boj) a Matsogi (sportovní boj).Na tento tradiční turnaj přicestovali bojovníci z Bosny a Hercegoviny, České republiky (Znojmo), Chorvatska,  domácího Maďarska, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Slovinska a Srbska.  Na tomto největším turnaji v moderním korejském bojovém umění Taekwon-Do I.T.F. organizovaným výhradně jen pro děti a mládež ve střední Evropě odcestovala i šestičlenná výprava studentů ze znojemské školy TKD I.T.F. So-San při SVČ Znojmo se svými bojovníky, kteří se rozhodli rozšířit řady již zkušených bojovníků ze Znojma, a začali tak sbírat své první mezinárodní zkušenosti.

I když to byla jejich první soutěž v zahraničí, nedopadla pro ně vůbec špatně. V obrovské konkurenci se neztratili. Navíc jim jejich start ukázal, kde je třeba ještě hodně zapracovat proto, aby ten další start byl ještě lepší.

Výsledky: 1. Sofie Klímová 3.Kup Tul, 1. Sofie Klímová Matsogi, 3. Jakub Roterkl Matsogi, 4. Karolína Zifčáková 7.Kup Tul, 4. Jakub Rotrekl 1.KupTul, 5. Marek Štipčák 1.Kup Tul, 6.M Radek Štipčák 1.Kup Tul.

Děkujeme touto cestou všem závodníkům za jejich reprezentaci školy, města a i našeho regionu v zahraničí. Velký dík také patří i trenérům, kteří ochotně pracuji s našimi dětmi a mládeži, která dělá dobré jméno i České republice.

Dalšími závody je nadcházející 12. ročník Znojmo open, který proběhne 8. 6. ve znojemské sportovní hale!!!

-FM-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *