Třináctiletá Sára Bejlek vítězkou mezinárodního turnaje do 16 let

Téměř 60 tenistek z celého světa – zkušené hráčky do 16 let, proměnlivé počasí, šest těžkých zápasů a mnoho dalšího… Tím vším si prošla naše klubová hráčka z Hrušovan  Sára Bejlek…Mezinárodní turnaj kategorie U16 v Brně v období od 20. 4. do 28. 4. obsadily rovnou dvě naše klubové hráčky. První z nich Viktorie Židelová neměla zrovna šťastný los, když hned v prvním kole narazila na o dva roky starší zkušenou slovenskou hráčku. Ve velmi vyrovnaném zápase dokázala protihráčka otočit neuvěřitelné „brejkboly“, a tak vcelku vyrovnaným skóre 6:3, 6:4 poslala Viki bohužel zpět domů.

Třináctileté Sáře vzalo při cestě do finále pět soupeřek pouhých sedm gemů. Výsledek všech zápasů vypadá tedy naprosto jednoznačně, i když byly výměny hodněkrát velice vyrovnané. V prvním kole si poradila s Rakušankou, ve druhém s Ukrajinkou a ve třetím kole na ni čekala Češka. Všechny tyto hráčky „obehrála“ Sára jednotným výsledkem 6:0, 6:1. Ve čtvrtfinálovém utkání už na ni čekala jedna z favoritek, nasazená trojka turnaje z Ruska, kterou Sára zdolala výsledkem  6:2, 6:0.

Semifinálové utkání již naznačovalo velice dobrou podívanou. Dostala se do něj rovněž kvalitní hráčka z Česka, která překonala samotnou jedničku celého turnaje. Sára se ale v žádném případě nenechala zastrašit a předvedla i zde výbornou formu. Výsledkem 6:1, 6:1 si naprosto suverénně zasloužila postup do finále, kde se utkala se stejně starou hráčkou z Prahy. Únava po celém odehraném turnaji byla v  tomto posledním utkání znát. Sára ztratila po vyrovnaném boji první set 5:7, ihned to ale napravila, a další dva sety dopadly již v její prospěch 6:3, 6:3.

Naprosto zaslouženě si tedy tato třináctiletá mladá tenistka zasloužila trofej vítězky mezinárodního turnaje do 16 let v Brně!

Za celý tým Sáře moc gratulujeme a přejeme pevné zdraví a mnoho štěstí na dalších turnajích.

TKB Hrušovany

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *