Cesťáci znovu v zahraničí

Není to tak dávno, kdy naši spolužáci žáci oboru Cestovní ruch informovali o realizaci exkurze do Vídně. Tentokráte, o čtrnáct dní později, jsme se vydali do čtvrtého největšího města Rakouska, do Salcburku.Poznávací zájezd jsme nyní pojali trochu netradičně. Díky četným kopcům, které obléhají celý Salzburg, jsme měli možnost poznat historické jádro města, aniž bychom se museli prodírat rušnými ulicemi centra. Z vrcholků nám nabídly krásný výhled na nejdůležitější budovy a pamětihodnosti města, ke kterým patří Klášter sv. Petra, Katedrála sv. Ruperta a Virgila, rodný dům W. A. Mozarta, Zámek Mirabell a v neposlední řadě i jsme se podívali i do pevnosti Hohensalzburg, jež se majestátně tyčí nad městem.

Další zastávkou v našem rušném dni bylo letiště W. A. Mozarta v Salcburku. Díky této návštěvě se nám podařilo nahlédnout do zákulisí letecké dopravy.

„Myslím si, že tato část exkurze naše spolužáky zaujala nejvíce“, hodnotí můj spolužák a druhý z organizátorů výjezdu Daniel Schrödl.

Nakonec nás čekal Hangar 7, který se rovněž nachází na salcburském letišti, ale patří majiteli Red Bull, a zde jsme měli možnost zhlédnout veterány pozemní i letecké dopravy či top speciality rakouské gastronomie. Průvodkyně nám povyprávěla i o realizaci významných eventů, které se zde uskutečňují.

Organizace této exkurze byla poměrně náročná, ale díky pomoci pana Gerharda Hubera, který je ředitelem naší partnerské školy v Salcburku, se nám podařilo, alespoň myslím, zajistit našim spolužákům den nabitý novými informacemi i zážitky.

Jakub Ryšavý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *