Záchvat plivající místostarostky Vranova MUDr. Aleny Horné koluje internetem, starosta Lubomír Vedra však za ní plně stojí

Na internetovém serveru YouTube je hojně navštěvován filmový záznam s názvem Záchvat místostarostky Vranova nad Dyjí, který je faktickým důkazem, kam až může klesnout představitel místní samosprávy, když podrazí nohy sám sobě.


Místostarostka Vranova nad Dyjí Alena Horná; foto: archiv redakce

K profesionálnímu i lidskému selhání MUDr. Aleny Horné, regionální političky a radniční funkcionářky, došlo v sobotu 27. dubna v podvečerních hodinách, kdy jmenovaná verbálně napadla účastníky právě skončivší kulturní akce. Její emocionální křeč kulminovala v okamžiku, kdy svoje chování už pod kontrolu nedostala a muži, jenž ji upozornil, aby mu svými slinami nepotřísnila kameru, plivla do objektivu.

Záznam, během něhož Alena Horná příkře odsoudila jak happening surrealistického umělce Lubo Kristka, tak jeho samotného, ale i některé účinkující, koluje internetem – kupříkladu na webu viditelneprase.net.

A pochopitelně sklízí patřičné komentáře.

Plivající místostarostka dělá Vranovu nad Dyjí a všem jeho obyvatelům věru medvědí službu, v níž se zdařile snoubí groteska s tragikou. Anebo snad její adresná hypersalivace prozrazuje, že paní doktorka potřebuje lékaře sama?

Těžko říci.

Zarážející – a hlavně pro Vranováky, které zastupuje – je ovšem jiná věc.

Každý se někdy necháme strhnout a vyvést z míry. Jenomže když člověk vstoupí do veřejného prostoru a chce být zástupcem lidu, měl by být schopen udržet nervy na uzdě. Jedenasedmdesátiletá Alena Horná to ale s neskrývanou hřmotností nezvládla a transparentně si zavařila, poněvadž už po půlroce ve funkci dala najevo, že nadhled, disciplína a rozvážnost k jejím silným stránkám nepatří.

V rámci korektnosti jsme se obrátili na starostu Vranova Lubomíra Vedru, poněvadž výstup místostarostky Aleny Horné, poškozuje také jím řízený úřad.

Starosta sdělil následující: „Nebudu se k videu vyjadřovat, protože jde o účelově sestříhaný záznam. Plně však stojím za místostarostkou Alenou Hornou.“

Příležitost říct svůj dodatečný názor k inkriminovanému videu, které zůstává poměrně sledovaným příspěvekm, jsme samozřejmě poskytli především místostarostce Aleně Horné, která ovšem neshledala nijaký důvod svůj původní příkrý odsudek jakkoliv měnit.

„Video jsem neviděla, a nemám se k čemu vyjadřovat, já nemám ani chuť se dívat na video a nemám ani chuť se dívat na novináře něčím zmanipulované.

Toho, že jsem plivla do kamery, upřímně řečeno lituji, neboť jsem netušila, že budu vyprovokována k něčemu takovému. Ale budoucnost ukáže, na čí straně je pravda, a myslím si, že není dobře, jakým směrem jste se dali propagovat člověka, o kterém nevíte skutečně podstatu umělecké věci. Buďte moc rádi, že jsem tak velkorysá a nebudu proti vám postupovat. V tom hnusnému videu, jste mě vyprovokovali a devítiletý spratek si přede mě stoupl a začal řvát: Budeš na Primě!

Já jsem se zachovala tak, že jsem plivla do kamery, a že jsem řekla, že Kristek je umělecký póvl šašek. A za tím si stojím. Vy nestojíte za víc, než za plivanec,“ vzkázala Alena Horná.

V kontextu popisované události zveřejňujeme její odlišný názor i s vědomím rizika, že pro nejednoho čtenáře zůstane srozumitelným stejně obtížně jako pro nás.

Požádali jsme o stanovisko také samotného Mistra Kristka, jenž odpověděl lakonicky: „Přeji paní doktorce Horné brzké uzdravení.“

Bráno z druhé strany: flusající inkontinenci noblesní vranovské radniční dámy Aleny Horné lze brát jako její spontánní příspěvek k 5. květnu, jenž byl vyhlášen Mezinárodním dnem smíchu.

-TIK-

2 komentáře: „Záchvat plivající místostarostky Vranova MUDr. Aleny Horné koluje internetem, starosta Lubomír Vedra však za ní plně stojí

 • 9.5.2019 (14:08)
  Permalink

  U místostarostky je to divná a zvláštní reakce, ale zase tam byla sranda. Taky je to výborná reklama na tu akci, protože se o ní dovědí i ti, kteří o ní neměli ani tušení.

  Reagovat
 • 9.5.2019 (19:43)
  Permalink

  Ta výmluva o „zmanipulovaných novinářích“ je opravdu srdcervoucí. Začínám mít ten neblahý pocit, že se podobně ubrečený styl na té naší politické scéně začíná šířit jako virus. Já nic, já muzikant. To všechno oni, nutili mě plivat a uráželi (přitom z videa opravdu žádnou urážku, krom těch vycházejících z oslintaných úst paní místostarostky, neslyším). Pryč s takovými!
  A přitom by se stačilo jen omluvit.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *