První zahraniční medaile pro znojemskou lukostřelbu

Lukostřelecký klub Znojmo ve svých řadách vychoval prvního českého reprezentanta, resp. reprezentantku. Je jí Nikola Lettlová, která byla pro letošní rok zařazena do reprezentačního týmu A v kategorii kadetek.Jako první test výkonnosti pro letošní sezonu, ve které Nikolu, mimo jiné, čeká i účast na srpnovém Mistrovství světa dorostu ve Španělsku, zvolil Český lukostřelecký svaz mezinárodní závod ve slovinském Kamniku, který je zařazený do žebříčku světové lukostřelecké federace World Archery.

Závodu se ve dnech 26.-28. dubna zúčastnilo 200 lukostřelců z 21 zemí. Česká výprava čítala 16 závodníků v několika kategoriích. A českým lukostřelcům se velmi dařilo. Ze Slovinska odjížděli s deseti medailovými umístěními. Získali 2x zlato,  4x stříbro a 4x bronz, což české výpravě zajistilo čtvrté místo v pořadí národů dle získaných medailí.

Nemalou zásluhu na tomto úspěchu měla i Nikola Lettlová ze Znojma, která jako jednotlivec získala ve své kategorii stříbro a společně s dvěma kolegyněmi i zlato v soutěži družstev. Jedná se tedy o první dvě medailová ocenění z mezinárodních závodů pro člena Lukostřeleckého klubu Znojmo.

Nikola má pro letošek v plánu další tři zahraniční závody včetně již zmíněného vrcholu sezony v podobě Mistrovství světa v Madridu v srpnu 2019. Přejeme jí mnoho sportovních úspěchů a děkujeme za příkladnou reprezentaci znojemské lukostřelby, potažmo Města Znojma v zahraniční konkurenci.

-LK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *