Nejlepší klub Jihomoravského minivolejbalu je VK PFN Znojmo

Poslední dubnovou neděli 28. 4. zasvětili mladí hráči VK PFN Znojmo minivolejbalu. V Brně na Vodově ulici, v hale pro míčové sporty odstartoval Finálový turnaj již 17. ročníku Jihomoravského minivolejbalu 2018/2019. Vynikající družstva z VK PFN  Znojmo opět skvěle reprezentovala okres Znojmo. Turnaj je celoroční a v tomto závěrečném  kole změřily své síly všechny kategorie barevného minivolejbalu. Celkem se na  16 hřištích odehrálo 30 kol hraných po osmi minutách a do zápasů se zapojilo 165 družstev, tedy přes  500 minivolejbalistů.Hala byla nabita nejen hráči a jejich příznivci, zejména trenéry a rodiči mladých sportovců, ale především energií a pozitivními emocemi. Opravdu bouřila povzbuzováním a zdařilé útoky, či vybrání míče bylo oceněno nadšeným potleskem.  A jak si vedly znojemské týmy? /Většinou žáci ZŠ Prokopa Diviše a MŠ, Znojmo – Přímětice. /

Už podle nadpisu můžete předvídat, že se jim dařilo výborně. Znojemští hráči a trenéři si odvezli  zlatý pohár a obdrželi poukázku na nákup sportovních pomůcek. VK PFN Znojmo byl vyhlášen jako Nejlepší klub Jihomoravského minivolejbalu 2018/2019!

V celoroční soutěži se podařilo získat z 31 družstev celkově krásné druhé místo v žlutém minivolejbalu Karlu Krymovi 2. A. Se spoluhráčem Martinem Páleníkem 2. B zároveň vyhráli finálový závěrečný turnaj.

V červeném minivolejbalu z 35 družstev nasbírali za celý rok nejvíce bodů a s velkým náskokem zvítězili Kristýna Pokorná 4. A a David Veselý 4.B.

V zeleném minivolejbalu jsme také zabodovali! V celoroční soutěži se naše družstvo drželo z 30 družstev na prvním místě, ale nakonec Anně Marii Čírtkové, Anně Zobalové 5. B a Davidu Štěpánovi 5. A jen o pár bodíků uniklo a obsadili pěkné 3. místo.

V kategorii modrého minivolejbalu, kde soutěžilo 38 týmů a už se hraje téměř vše podle pravidel šestkového volejbalu, nenašli přemožitele a po celou sezonu si udrželi vynikající první místo Martin Kravec 6. A, Jiří Donát, David Knebl a Šimon Rozsypal 5. B. Na pěkném šestém místě skončili Alex Nachtnebl, Vojtěch Širůček, Daniel Pelech a Tomáš Lintner 6.A.

Všichni hráči VK PFN Znojmo  skvěle reprezentovali náš okres, za což jim, paním trenérkám /Lence Pavlíkové, Lence Mandátové, Lence Malcové, Iloně Nechvátalové, Radce Kufové, Nikole Barcalové/ i pánům trenérům /Ladislavu Fialovi, Martinu Gallusovi, Janu Šťavovi/ a rodičům patří dík.

Rozhovory s hráči – otázky:

Červený minivolejbal 1. místo v kraji – Kristýna Pokorná: Kterým sportům se věnuješ? Hraji volejbal a tenis. Jak se ti hraje se svým spoluhráčem? David je šikovný, dobře mi nahrává a je hodně mrštný…

David Veselý: Kterým sportům se věnuješ? Florbalu, volejbalu a dříve jsem hrál fotbal. Jak se ti hraje s Kristýnou? Skvěle, Kristýna je dobrá, pomáháme si…

Zelený minivolejbal 3. místo v kraji – Anna Zobalová: Proč hraješ volejbal? Baví mě sportovat a máme kroužek volejbalové přípravky na škole. Jak dlouho se věnuješ volejbalu? Od třetí třídy jsem hrála oranžový, ve čtvrté červený a teď hraji zelený, nejvíc se mi líbil červený, protože byl lehčí.

Anna Marie Čírtková: Jaký minivolejbal máš nejraději? Asi zelený – je těžší, hrajeme ve trojici a už připomíná opravdový volejbal. Co se ti nejvíce líbí na turnajích? Vyhlášení výsledků (úsměv).

Štěpán David: Který turnaj byl nejtěžší? Asi finále, protože tam byli nejtěžší soupeři a hlavně se hrálo o medaile. Kdo tě přivedl ke sportu a děláš ještě jiné sporty? Ke sportu mě přivedla rodina, hraji ještě florbal a dělám lehkou atletiku.

Modrý minivolejbal 1. místo v kraji – Šimon Rozsypal: Jak dlouho hraješ minivolejbal a kdo tě k němu přivedl? Hraji od 1. třídy, můj bratr a bratranec také hrají volejbal, tak jsem je chtěl napodobit. Jaký post bys chtěl hrát v šestkovém volejbalu? V rodině máme nahrávače, tak asi nahrávače, je mi to souzené (úsměv).

Jirka Donát: Jaký barevný minivolejbal je nejtěžší? Modrý, poněvadž už se hraje jako šestkový volejbal a nejvíce mě baví. Co se ti líbí na turnajích? Dobře si tam zahraji a hlavně jsou tam těžší zápasy než na tréninku.

David Knebl: Máš nějaký volejbalový vzor? Mým vzorem je Ivan Zaycev – Ital, který hraje na postu  univerzála nebo na smeči. Nyní hraješ na smeči, co bys chtěl hrát v šestkovém volejbalu? Viděl bych se na smeči nebo „účku“.

Martin Kravec: Čemu se věnuješ ve svém volném čase? Rád posiluji, jezdím na kole a někdy si jdu zaběhat. Proč hraješ volejbal? Volejbal se trénuje na naši škole a hraje ho i moje sestra.

-LP-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *