Kolumbus nabral správný kurz, tentokrát konstrukční

ZNOJMO – Projekt Kolumbus #2 se zaměřuje na podporu vzdělávání v různých oblastech. Jednou z nich je i finanční podpora škol na aktivity, které si škola sama vybere. Základní škola na Pražské se rozhodla jít s dobou a svým žákům chtěla nabídnout konstrukční kurz 3D tisku. Díky podpoře města tak tento kurz mohli rozjet.


foto: -pas-

„Chtěli jsme svým žákům nabídnout techniku a dovednosti, se kterými se dnes už běžně setkávají studenti na vysokých školách, a hlavně lidé v praxi. Mohou si tak sami osahat, jaké to je programovat 3D tisk, a jestli by se třeba tím směrem nechtěli dát,“ vysvětluje myšlenku kurzu ředitel školy Pavel Trulík.

Minulé setkání žáků v kroužku navštívil starosta Jan Grois. „Byl přítomen aktivitě, kdy se testoval historický vynález nikoho menšího než Leonarda da Vinciho! A sice jeho legendární přenosný most. Jednotlivé trámky tohoto mostu byly vyrobeny právě v 3D tiskárně a žáci včetně starosty právě tento most sestavovali. Zároveň jeden ze žáků, konkrétně Michal Soviš, předvedl přímo před očima užaslých návštěvníků programování jednoho z dílů mostu a zahájení samotného tisku. Chtěl bych poděkovat učiteli Karlu Kochovi za náplň kroužku a Městu Znojmu za finanční podporu,“ doplnil ředitel Trulík.

„Je skvělé, že Základní škola na Pražské realizuje takto moderní a nadčasové aktivity. Právě rozvoj nových znalostí a dovedností u žáků jsme projektem Kolumbus #2 chtěli nastartovat,“ dodává starosta Jan Grois.

-pas-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *