Recepci ve Vídni připravovali studenti z Přímky

Počátkem dubna proběhla v Rakousku třídenní návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana. Tu zahájil setkáním s krajany a zástupci českých spolků ve Vídni. Na českém velvyslanectví ve Vídni se mimo jiné vyslovil pro to, aby vídeňská radnice finančně podpořila českojazyčnou školu, kterou v rakouském hlavním městě navštěvuje na 600 žáků a studentů a kterou zastřešuje Školský spolek Komenský.V oficiální části programu se česká hlava státu setkala v Hofburgu se svým rakouským protějškem Alexandrem Van der Bellenem a oba prezidenti se zúčastnili také rakousko-českého podnikatelského fóra.

Příprava slavnostní recepce na českém velvyslanectví byla v režii SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo. Studenti druhého ročníku oboru Kuchař–číšník (Semotamová Natálie, Jeřábková Natálie, Kubíčková Kristýna, Bitner Filip) se starali pod vedením Bc. Martina Bendy ve dnech 1.–4. dubna 2019 o servis a hladký průběh recepce.

Podávala se převážně masová jídla z tradiční české kuchyně. Nechyběla tu ani prezidentova oblíbená šunka od kosti, mix studených omáček, nakládané okurky a cibulky či staročeský gothaj s cibulí a octem. Pila se dobrá moravská bílá vína. Ze sladkostí to byly žloutkové věnečky a trubičky se šlehačkou od firmy Krábek ze znojemského regionu.

Všichni studenti zaslouží díky za skvěle odvedenou práci a výbornou reprezentaci školy v zahraničí.

Mgr. Kateřina Kotoučová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *