Mládež TK Znojmo nás úspěšně reprezentuje

Nicol Borovičková se zúčastnila ve dnech 13. – 14. 4. prvního jarního venkovního turnaje starších žákyň, který se konal na antukových dvorcích v Břeclavi. Nicol postoupila do finále dvouhry, kde vybojovala 2. místo, neboť ve finálovém utkání podlehla brněnské I. Temenugov.Na Velký čtvrtek 18. 4. začínal ve znojemském areálu celostátní turnaj mladšího žactva tř. C, kterého se zúčastnil velký počet žáků, neboť to byla poslední příprava před blížícími se mistrovskými utkáními družstev. V kategorii chlapců vybojoval nadějný znojemský Tomáš Wirgler titul ve dvouhře, když jako nenasazený hráč postoupil do finále dvouhry, kde porazil J. Zemana z TK Pelhřimov 6:3 6:4. K titulu ve dvouhře přidal Tomáš W. i titul ve čtyřhře, když po boku A. Migdala z Havířova zvítězili ve finálovém utkání proti brněnsko-pelhřimovské dvojici Kilian – Zeman 6:4 6:2 a radovali se z prvního společného vítězství.

V kategorii mladších žákyň startovalo šest znojemských hráček – Alenka Medunová, sestry Alenka a Katka Severinovy, Gabča Langmannová a sestry Verča a Zuzka Molíkovy. Do čtvrtfinále dvouhry se probojovaly tři znojemské žákyně – Medunová a sestry Severinovy, ale žádná z nich nedokázala ve svých zápasech postoupit do semifinále dvouhry. Ve čtyřhře vybojovaly Alenka a Kačka Severinovy bronzové medaile ve čtyřhře, když o postup do finále podlehly dvojici Peterková (Sparta Praha) a Felux (TK Valašské Meziříčí) 3:6 4:6.

V pátek 19. 4. odpoledne se konal ve Znojmě první turnaj letní Babolat Serie pro minitenis, kterého se zúčastnilo také deset znojemských minitenistů – T. Kopeček, T. Němec, P. Hodák, K. Meixner, V. Jeřábková, M.Čajková, N. Kučerová, Š. Ruda a sestry E. a I. Mittnerovy. Nejlepšího umístění z domácích hráčů na velice kvalitně obsazeném turnaji dosáhl Toník Kopeček, který získal bronz, když v boji o 3. místo porazil F. Řezníčka z Mor. Krumlova 2:0 na sety. Výborného úspěchu dosáhl i Tomáš Němec, který vybojoval výborné 9. místo. Vítězství v turnaji získala Julie Jersáková z Prostějova, když ve finálovém utkání porazila T. Šebístkovou z Humpolce 2:1 na sety.

V sobotu 20. 4. pokračovala ve znojemském areálu letní Head Serie pro babytenis, které se zúčastnilo 25 hráčů republikové úrovně a tři znojemské hráčky – Ema Chladová, Sára Chocholová a Nela Procházková. Turnaj se hrál nejprve ve skupinách a poté vyřazovacím způsobem o konečná pořadí na čtyři vítězné gemy.  Vynikajícího úspěchu dosáhla Ema Chladová, která dokázala v turnaji triumfovat a získala 1. místo, když v semifinále porazila G. Levinsky a ve finále T. Hrdličkovou obě z TK Prostějov a radovala se z vítězství na turnaji. Výborných výsledků dosáhly další znojemské babytenistky – Sára Chocholová vybojovala 6. místo a Nela Procházková 11. místo.

Ve dnech 19. – 21. 4. se konal v Brně na Kraví Hoře celostátní turnaj tř.C staršího žactva, kterého se zúčastnili znojemští tenisté V. Koryťák, B. Sedláková a N. Borovičková. V kategorii chlapců postoupil V. Koryťák  do čtvrtfinále dvouhry. V kategorii starších žákyň vybojovala Nicol Borovičková 3. místo ve dvouhře a 2. místo ve čtyřhře. Další znojemská hráčka Barbora Sedláková postoupila ve dvouhře do čtvrtfinále a ve čtyřhře s E. Dvořáčkovou (ŽLTC Brno) vybojovala 1. místo.

TK Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *