Cyklo klub Znojmo pořádá Dětský dopravní den

Druhá akce v rámci poháru Znojemský VZP CUP 2019  se uskuteční na dětském dopravním hřišti na konci ulice Marušky Kudeříkové. Přilehlé plochy budou využity pro prezentaci Městské Policie Znojmo, Zdravotnické záchranné služby JMK stanice Znojmo, Hasičského záchranného sboru a Policie ČR.


ilustrační foto: Cyklo klub Znojmo

Na děti čeká několik soutěží a atrakcí mezi, které patří šlapací káry pro větší děti a trojkolky, odrážela a koloběžky pro menší děti. Dětem doporučujeme přijet na jízdním kole a členové pořádajícího spolku Cyklo klubu Znojmo uskuteční technickou prohlídku jízdních kol a cyklistických přileb. Rodiče tímto získají bezpečnostní certifikát, který je bude informovat o technickém stavu kol jejich potomků a o případných nutných opravách. Po prohlídce využijí kolo na jízdu v areálu hřiště. Pro děti, které budou mít kolo v bezvadném technickém stavu, jsou připraveny drobné odměny od partnerů akce BESIP a Všeobecné zdravotní pojišťovny jako hlavního partnera celého poháru. Nejen děti přihlášené do seriálu akcí VZP CUP 2019 čeká test znalostí dopravních značek a dalších předpisů potřebných pro bezpečný pohyb na kole. Teoretické znalosti prověří a nejlepší účastníky odmění příslušníci Městské Policie Znojmo. Praktické dovednosti v poskytování první pomoci si mohou děti vyzkoušet na stanovišti první pomoci po dohledem žáků Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Znojmo. Ukázka technického vybavení jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému IZS nadchne především kluky a tatínky.  Těšíme se na vás v sobotu 4. 5. od 9.00 hodin na dětském dopravním hřišti.  Předpokládaný konec akce ve 12.00 hodin.

Další, v pořadí 3. akcí Znojemského VZP CUP 2019 bude závod horských kol v Městském lesíku ve středu 15.5. start prvních kategorií v 16.00 hodin.

Podrobnější informace o celém poháru Znojemský VZP CUP 2019 na www.cykloklubznojmo.cz

Cyklo klub Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *