Mezinárodní šachový festival Znojmo

Vážení šachoví přátelé, šachová veřejnosti, srdečně vás zveme na tradiční šachový turnaj ZNOJEMSKÁ KRÁLOVNA – Mistrovství ČR 2019 v rapid šachu žen a ZNOJEMSKÁ KRÁLOVNIČKA. V pořadí je to již třicátý třetí ročník a hraje se pod hlavičkou Mezinárodního šachového festivalu Znojmo 2019 ve dnech 4. – 5. května v historických prostorách louckého kláštera.


Ilustrační foto: František Šimík

Setkání šachistů na turnaji žen a dívek se již tradičně koná v historickém městě Znojmě od roku 1987. Turnaj získal během své historie mnoho příznivců. Ve festivalovém pojetí se bude hrát o medaile ve Znojemské královně a královničce a dalších turnajích Memoriálu ing. Jana Turka. Dále se souběžně utkají ženy, muži – senioři o přeborníka Jihomoravského šachového svazu jednotlivců. Záštitu nad celým festivalem převzal starosta města Znojma Jan Grois.

Program začíná v sobotu 4. května slavnostní znělkou v 9:50 a zdravicí hostí, v 10:00 odstartují první kola čtyř turnajů festivalového klání. V neděli pokračuje Znojemská královna od 9:00 dohrávkami. Ve 12:30 slavnostní vyhlášení výsledků šachového festivalu a předání cen včetně Miss turnaje.  Na webových stránkách www.chess.cz a www.jmsschess.cz budou postupně další nové informace.

Šachový spolek Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *