Úspěšný volejbalový boj kadetek PFN o 1. ligu

Volejbalistky započaly svou sezonu v srpnu týdenním soustředěním se zaměřením na kondici a techniku. Následovaly dva průpravné turnaje, jedním byl mezinárodní turnaj ve Vídni a druhým Memoriál Vocilky ve Znojmě. Zde kadetky získávaly první zkušenosti a společně se sehrávaly. 

Hlavní soutěžní období bylo zahájeno v září a probíhalo až do dubna. První liga kadetek je celorepubliková soutěž rozdělena do čtyř skupin po šesti týmech. Ve skupině spolu s našimi kadetkami byly týmy z Uherského Hradiště, Olomouce, Brna, Nového Jičína a Frýdlantu nad Ostravicí. V této skupině si nevedly nejlépe, a protože skončily na pátém místě, čekal je sestup do spodní části celkové tabulky.

V sestupové tabulce byly vždy poslední tři týmy z každé skupiny. Z této části se utvořily dvě skupiny po šesti týmech. Znojemské kadetky klesly do sestupové skupiny spolu s Novým Jičínem a Frýdlantem n. O., k nim se přidaly týmy z Nového Veselí, Svitav a Havlíčkova Brodu. První tři týmy zůstaly v 1. lize a spodní tři týmy musely o udržení bojovat v baráži. Bohužel ani v této části se našim kadetkám nedařilo. Ať už přispěl nedostatek zkušeností, nějaké ty nemoci, které oslabily tým, či chyběla trocha toho štěstí. Naše kadetky se staly jedním z týmů, který musel bojovat o udržení v 1. lize.

Samotná baráž neboli kvalifikace o 1. ligu byla rozlosována do dvou skupin po šesti a jedné skupině po pěti týmech. Jednalo se o sestupující družstva z 1. ligy a vítěze krajských soutěží.

Tento závěrečný turnaj se uskutečnil 13. – 14. 4. ve Znojmě v tělocvičnách PSK Znojmo a Gymnázia Dr. Karla Polesného a hrál se systémem každý s každým. Na tomto turnaji naše volejbalistky konečně předvedly, co umí. Za hlasitého doprovodu velké skupiny fanoušků a obrovského nasazení v každém zápase předvedly fantastický volejbal.

V 1. utkání proti týmu Hlincovka se projevila počáteční nervozita a po vyrovnaném výkonu a obětavé hře soupeře naše kadetky bohužel prohrály 1:3 (-24, 23, -27, -15). Do dalších zápasů nastoupily s o to větším nasazením a odhodláním, hrálo se přeci o všechno!

Druhý zápas holky již nepodcenily. S přehledem přejely družstvo Zlína s výsledkem 3:1 (13, -15, 20, 20) a konečně se mohly radovat z prvního krůčku k postupu.

Třetí souboj Znojmo vs. Frenštát pod Radhoštěm dopadl zcela jednoznačně 3:0 (15, 18, 18) pro naše odhodlaná děvčata. Šance na úspěch stoupala.

Ve 4. a posledním kole se hrálo o všechno. Týmy mezi sebou bojovaly velmi vyrovnaně a po vzájemných zápasech bylo stále velmi nejisté, které dva budou ty nejúspěšnější. Proti družstvu Přerov B bylo nutné vyhrát. Kadetky PFN však nezaváhaly. Za neskutečné podpory publika, skvělém výkonu a týmovém duchu jednoznačně potvrdily, že jsou vítězkami v tomto turnaji. S výsledkem 3:0 (16, 17, 17) se dostaly do čela tabulky. Ovace a radost byla obrovská. Celoroční dřina a úsilí se konečně vyplatilo.

Děkujeme všem, kteří přišli naše volejbalistky podpořit.

Za tým kadetek bojovaly: Nikola Čepi Čepáková (kapitánka – blokařka), Nikola Herzig Herzigová (blok), Karina Lazárková (blok), Tereza Téra Nechvátalová (smeč), Kristýna Týna Vágnerová (smeč), Amálie Ejmy/Koli Kolářová (smeč), Klárka Poláková (smeč), Lucie Dvořáková (univerzálka), Magdaléna Majda Ludvíková (univerzálka), Lucie Svoby Svobodová (libero), Kateřina Káča Hrnčířová (libero), Michaela Míša Čechová (náhra) a výpomoc s družstva žákyň Kateřina Kačka Kravcová a Natálie Andů Blažková (nahrávačky), které se s přehledem začlenily a velkou měrou přispěly k vítězství celého týmu pod vedením trenérů Nikoly Barcalové a Daniela Kasana.

-NB-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *