Znojemské Rakety odehrály finálový turnaj ligy na domácí palubovce

 „….a máme to za sebou….“, mohly si říct hráčky florbalového týmu Rockets Znojmo, když se v sobotu odpoledne sešly v Bowling Baru na zhodnocení posledního ligového turnaje v této sezoně.Třináctého dubna se totiž na palubovce znojemské sportovní haly odehrál finálový turnaj Orelské florbalové ligy, jejímiž členkami jsou od loňského podzimu i znojemské hráčky. A podle atmosféry na schůzce se dalo směle tvrdit, že to byla sezona vydařená a děvčata jsou se svými výkony spokojena. Aby taky ne, vždyť většina z nich začínala úplně od začátku, a přesto díky velkému nasazení při tréninku, podpoře již dříve hrajících kolegyní a zkušenému vedení dlouholetého trenéra Zdeňka Franka, dokázala být svým protihráčkám velmi zdatnými soupeřkami a i déle působící celky pěkně potrápit. Navíc, pod pojmem děvčata si v našem pojetí nepředstavujte dívky sotva pubertální, které po příchodu ze školy odhodí tašku a mimo florbalu a facebooku nemají nic na starosti… Sice i taková by se u nás možná našla, ale už fakt, že náš tým má nejvyšší věkový průměr ze všech zúčastněných družstev, svědčí o tom, že naše děvčata jsou z části středoškolačky a vysokoškolačky, které musí florbalové tréninky nahrazovat učením po nocích, ale zejména mámy rodin, které doběhnou z práce, napíší úkoly, zajistí večeři a hlídání a utíkají na trénink, aby byly na ta důležitá utkání řádně připraveny. A společné starosti a peripetie při zajišťování chodu rodiny souběžně s florbalem, ale také třeba nečekané úrazy a zdravotní problémy s hraním související, dělají z této skupiny úžasnou partu děvčat, která se na turnaji báječně vyřádila, dala do hry všechno, co mohla (až to málem některá zdravotně odnesla) a potom se u pozdního oběda dokázala náramně bavit na vlastní účet nad fotkami z turnaje. Skvělá atmosféra během celého dopoledne byla také jednou z věcí, za kterou byl náš tým při sobotním klání chválen jak rozhodčími, tak i trenéry ostatních týmů a podílely se na ní nejen hráčky samotné, ale i jejich fanoušci, kteří je přišli v hojném počtu podpořit.

Děkujeme všem, kteří nám věří a podporují nás a doufáme, že nám zachováte přízeň i v příští sezoně.

Hanka Slavíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *