Slupský mlýn a jaroslavický zámek si zahrají ve filmu

Vodní mlýn ve Slupi a jaroslavický zámek se ocitnou na televizních obrazovkách. V úterý 2. dubna v těchto lokalitách probíhalo natáčení pokračování slavného mezinárodního filmu o Marii Terezii.„Jedná se o pokračování minisérie, která vznikla v koprodukci české, slovenské a rakouské strany. První dva díly byly natočeny v roce 2017 a letos pokračujeme dalšíma dvěma. Dnes máme první natáčecí den,“ uvedl producent filmu Jan Novotný.

Do Slupi zavítali filmaři kvůli renesančnímu vodnímu mlýnu.

„Natáčíme scénu, kdy hrabě Kinský, coby služebník Marie Terezie jezdí po vlastech českých a německých a hledá zvěrstva války po baronu Trenckovi,“ přiblížil děj Novotný.

Z československých hvězd ve filmu září například Vojtěch Kotek, Zuzana Stivínová nebo Táňa Pauhofová. Na jižní hranici Moravy před kamerou však stanul pouze jeden ze slavných herců, Alexander Bárta, člen Slovenského národního divadla, který hraje hraběte Kinského.

„Právě točíme scény, kdy vojáci Marie Terezie najdou po řádění barona Trencka vypálený mlýn. A všechna slova, které jsem Marii Terezii o baronu říkal, se potvrdily, teď máme jasný důkaz,“ vžil se do role Kinského Alexander Bárta, a dodal, že natáčení na Moravě si naplno užívá. „Je tu nádherně, líbí se mi zdejší příroda.“

Neobvyklá událost přilákala desítky zvídavých občanů, mezi nimi i starostu obce.

„S žádostí o natáčení u mlýna mě kontaktovali asi před měsícem. Na obecním úřadě máme dnes maskérnu a kostymérnu, protože filmaři potřebovali nějaké prostory na přípravu účinkujících,“ okomentoval nestandardní využití zasedací místnosti první muž Slupi Jiří Slezák.

V odpoledních hodinách se filmový štáb přesunul o kousek dál do Jaroslavic, kde využil prostory zámku.

„O natáčení toho moc nevíme, zámek patří rakouskému lékaři Sigurdu Hochfellnerovi. Nás filmaři poprosili o pouze navezení hlíny k hašení ohně. Na nádvoří zámku má hořet nějaký povoz,“ řekl starosta Jaroslavic Petr Zálešák.

Premiéra pokračování filmu o jedné z nejslavnějších vladařek habsburské monarchie je naplánována na 1. a 2. ledna příštího roku.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *