1.SC Znojmo FK – SK Dynamo České Budějovice 2:5 (0:1)

Znojemští fotbalisté poprvé na jaře doma prohráli. V utkání proti nejlepšímu týmu Fortuna:Národní ligy SK Dynamu Českým Budějovicím sice odehráli kvalitní první poločas, po kterém nakonec prohrávali 0:1. Utkání se zlomilo ve druhé půli, kdy náš tým byl pozadu 0:4. Ačkoliv zásluhou Kuby Teplého a Filipa Maksiče přišlo snížení na 2:4, hosté udeřili ještě popáté.Branky: 84. Teplý, 87. Maksić – 81. a 89. Brandner, 14. Martan, 66. Kladrubský, 77. Ledecký. ŽK: 66.Maksić, 86. Helísek – 74. L. Havel. Rozhodčí: Matějček Milan – Vlasjuk Pavel, Dohnálek Jan. 1. SC Znojmo FK: Buček (C) – Cihlář (63. Harmon), Avdić, Maksić, Helísek – Šmehyl (46. Kuffour), Machalík, Conner, Mudra, Kunca – Beganović (77. Teplý). SK Dynamo České Budějovice: Staněk – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Javorek, Čavoš – Grajciar (85. Wermke), Martan (88. Řezáč), Táborský (61.Brandner) – Ledecký. Počet diváků: 620.


Hlavní trenér znojemského výběru František Šturma oproti zápasu v FK Ústí nad Labem provedl dvě změny v základní sestavě. Po dvouzápasové absenci do utkání nakoukl David Helísek, potřetí se mezi vyvolenými objevil Drew Conner. Naopak mezi náhradníky pouze začínali Igor Cukovič a Mahamadou Dramé.

Opatrný začátek utkání z obou stran narušila dvanáctá a první vážná šance utkání. Conner těsně za znojemským vápnem založil útočnou akci, Kunca míč vyvezl, aby přihrál Šmehylovi. Ten vrátil balón do vápna Českých Budějovic, kam si sbíhal Kunca, slovenský hráč však technickou střelu po zemi umístil vedle tyče Staňka. Hosté naopak první vážnější příležitost využili. Z pravé strany odcentrovali a ve vápně nikým neatakovaný Ladislav Martan poslal favorita do vedení – 0:1! Naši hráči mohli vyrovnat v jednadvacáté minutě. Mudra za vápnem dostal hodně prostoru a zkusil rychlou přízemní střelu, Staněk zasahovat nemusel. Aktivita znojemského týmu neustávala, za další tři minuty znovu za vápnem střelu k horní tyči namířil Šmehyl, ani on však neuspěl. Závěr poločasu se blížil a naši hráči přidávali na tempu. U většiny akcí stál výborně hrající Kunca, který sedm minut před koncem první půle nebezpečně hlavičkoval k tyči, Staněk jeho pokus reflexivně vyrazil na roh. Za dvě minuty se do vápna soupeře dostal velmi nebezpečný míč, žádný z našich hráčů však na však nedosáhl. České Budějovice krátce na to podnikly rychlý kontr, ten byl zastavený na hranici vápna. Na konci první půle se k zajímavé střele za vápnem dostal Javorek, svůj pokus ale nezamířil přesně mezi tři tyče.

Do druhé půle se znojemští trenéři pokusili posílit útok, Alex Kuffrour nahradil Šimona Šmehyla. Byli to ale hosté, kterým patřil začátek poločasu. Táborský ve vápně nedokázal předstoupit znojemského obránce, z následujícího rohu vedoucí tým Fortuna:Národní ligy neudeřil. Naše šance přišla po padesáté minutě, střela Machalíka ve vápně byla tečována, míč se však po odrazu za záda Staňka nedostal. A tak hosté trestali podruhé. V pětašedesáté minutě se Filip Maksič dopustil faulu před vápnem a z přímého kopu branku vstřelil Jiří Klabrudský – 0:2. České Budějovice byly při chuti, do tyče ovšem mířil Brandner a z dorážky se netrefil Čavoš. Třináct minut před koncem řádné hrací doby to 3:0 již bylo. David Ledecký si chytře počkal na hranici ofsajdu a sám šel na Bučka, kterého přeloboval. Za další čtyři minuty hosté navýšili vedení, Patrik Brandner po kličce brankáři nezaváhal – 0:4. Na znojemské straně do konce zápasu nejprve stihlkorigovat Jakub Teplý, který po faulu na Connera využil roztržitosti hostující obrany a přesně zamířil – 1:4. Veselo bylo také za chvíli, kdy se po rohu prosadil Filip Maksič – 2:4. Závěrečný tlak ovšem nepřišel, hosté chvíli poté znovu navýšili vedení na konečných 2:5, prosadil se Brandner.

František Šturma, 1.SC Znojmo FK: „Když to vezmu od začátku, měli jsme víc ze hry, měli jsme víc šancí. Ještě za stavu 0:0 jsme měli asi tři šance, soupeř měl dvě a z jedné dal branku na 1:0, byl tedy produktivnější. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že chceme vyrovnat. Řekl bych, že jsme dominovali na hřišti, byli jsme lepší. Žel dle mého další průběh zápasu byl hrubě ovlivněn po dvou situacích – vymyšlené standardce na 2:0 a pak na 3:0 z metrového ofsajdu. To se pak těžko hodnotí. Chci ale klukům poděkovat, že nevěšeli hlavy. Jsem s výkonem, nasazením, agresivitou svých hráčů spokojen. Věřím, že když budeme hrát takto, tak se zachráníme.“

David Horejš, trenér SK Dynamo České Budějovice: „„Jsme rádi, že jsme tady uspěli. Poprvé venku jsme vyhráli vyšším rozdílem. V prvním poločase jsme šli zaslouženě do vedení, do zápasu jsme dobře vstoupili, hra se trošku vyrovnala. Znojmo potvrdilo, že má dobré mužstvo, hlavně směrem dopředu, kde měli nepříjemné hráče, ať už Mudru, Šmehyla nebo Kuncu. Měli velice rychlý přechod, měli jsme s tím problémy. V kabině jsme si řekli, že rozhodne až druhý gól, což se také potvrdilo, z trestného kopu jsme dali na 2:0, potom jsme hru ovládli a dali jsme další branky, ještě jsme mohli přidat. Dojem trochu kazí, že jsme si za stavu 4:0 nechali dát branku. Venku jsme vstřelili pět gólů, takže obrovská spokojenost.“

Milan a Matěj Šoba, Radek Štohl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *