Stolní tenis: SK Dobré – TT Moravský Krumlov 5:3

Úvodní zápas extraligového čtvrtfinále vyšel lépe domácím hráčkám Dobrého. Ve vyrovnané partii přetlačily Moravský Krumlov 5:3 a ujaly se vedení v sérii. Odveta je na programu příští neděli v Moravském Krumlově.


foto: Česká asociace stolního tenisu

Začátek utkání byl z krumlovského pohledu poměrně slibný. Barbora Kapounová v prvním zápase udolala domácí Dagmar Blaškovou a poslala hosty do vedení. Domácí „fialky“ však záhy otočily skóre – Kristýna Mikulcová proti Zdeně Blaškové ani Mitsuki Yoshida v duelu s Anetou Kučerovou nenašly účinnou protihru a shodně své úvodní zápasy prohrály. Ve druhé sérii zápasů se už ale obě krumlovské hráčky bodově prosadily a srovnaly průběžný stav na 3:3.

O vítězi prvního čtvrtfinálového duelu tak rozhodl duel papírových jedniček obou týmů. Bronzová medailistka z letošního mistrovství České republiky Zdena Blašková dokázala proti japonské opoře Jihomoravanek zvrátit nepříznivý vývoj a získala pro domácí klíčový čtvrtý bod. Přestože Krumlovanky bojovaly až do samotného konce, na obrat už nenašly dostatek sil.

„Dnešní utkání přineslo velmi kvalitní a vyrovnaný duel, o vítězi rozhodovaly maličkosti. V klíčových chvílích se bohužel příliš nedařilo naší nejlepší hráčce Mitsuki Yoshida, jejíž body nám nakonec citelně chyběly,“ hodnotí úvodní utkání trenér krumlovského týmu Jindřich Bíla. „Každopádně se nevzdáváme, v domácím prostředí uděláme vše pro to, abychom sérii vrátili zpět na východ Čech a napodruhé tady uspěli,“ slibuje krumlovský lodivod.

Čtvrtfinále Extraligy žen ve stolním tenisu: SK Dobré – TT Moravský Krumlov 5:3, stav série 1:0, body: Zdena Blašková 3, Aneta Kučerová 2 – Kristýna Mikulcová, Barbora Kapounová a Mitsuki Yoshida po 1.

SKST Baník Havířov – CDU Sport Ostrava 5:3, stav série 1:0 Obě čtvrtfinálové série hrané na dvě vítězství jsou podle očekávání velmi vyrovnané. Odvetami pokračují příští týden. V Krumlově budou v důlěžité bitvě tradičně spoléhat na vydatnou podporu svých příznivců. Utkání v krumlovské sokolovně je na programu netradičně v neděli 14. dubna od 16:00., moderovat jej bude Martin Phoenix Fučík a v rámci doprovodné programu vystoupí Taneční a pohybové studio M&M.

-JiB-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *