RABBITS Znojmo v Barceloně

Rabbits Znojmo začaly sezonu ve velkém stylu. Nejprve se závodníci zúčastnili několika závodů série Winter run a poté se vydali do daleké Barcelony. Tomáš Souček se v neděli 10. února postavil na start zdejšího půlmaratonu, který nese název ½ BCN Mitja Martó de Barcelona.Startovní listina čítala celkem 16 400 závodníků, mezi nimiž bylo také 50 závodníků z České republiky. Tomáš se časem 1:37:25 umístil 3. mezi českými závodníky a celkově patřil mezi nejlepší pětinu závodníků. „Zimní příprava se mi docela povedla a tak jsem si řekl, proč ji neotestovat hned na trati půlmaratonu. Dostal jsem možnost postavit se na start až v daleké Barceloně, a tak jsem jí moc rád využil.

Trať vedla hlavně centrem Barcelony, takže jsem si během závodu mohl užívat i krásné výhledy. Podél trati bylo ohromné množství lidí, kteří úžasným způsobem fandili a hnali nás do cíle.

Celý závod se mi běželo nádherně a zhruba od poloviny trati jsem začínal tušit, že by to mohl být osobní rekord. Nebýt posledních asi 2 km, kdy mi trochu došly síly, tak byl čas pod 1:35, ale i tak jsem se svým výkonem maximálně spokojený. „

O měsíc později se v neděli 10. března postavil na start barcelonského maratonu Pavel Holub společně s dalšími 13400 závodníky. „Celý závod byl perfektně organizovaný a všechno šlapalo jako po drátkách, takže jsem se mohl soustředit jen na svůj výkon. Celou zimní přípravu jsem opravdu tvrdě makal, a teď se mi to pomalu začíná vracet. Ale sezona je teprve na začátku a plánuji plno dalších závodů.“ Čas 3:21 rozhodl o tom, že Pavel doběhl na 833. místě.

A kde ještě závodníky Rabbits Znojmo v této sezoně uvidíte? Vojtěch Čabala se na začátku dubna představí na závodě ČSOB Bratislava marathon, ve druhé půlce dubna se tým ve složení Václav Vala, Jakub Bulín, Lucie Vystrčilová, Michal Hájek, Tomáš Souček a Anna Kremláčková postaví na start štafetového závodu RUNX a v půlce května nás uvidíte na štafetovém závodě Vltava run. I v letošním roce nebudou chybět závody typu Spartan race, Horská výzva nebo Běhej lesy. Sledujte naše facebookové stránky Rabbits Znojmo, kde najdete veškeré informace.

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *