Jak hluboko sáhne starosta do své kapsy?

Kdo se zviditelňuje na síti, je in. Řídí se tím úspěšně i znojemský starosta Jan Grois, a na facebookovém profilu proto pravidelně informuje o svých aktivitách a událostech ve městě. Kolik bude mít 8. dubna do 12.00 hodin jeho facebook lajků, tolik peněz věnuje na letošní charitativní závod ve výběhu na radniční věž Znojmo Extreme 790.


Simona Sekulová trénuje volejbal v současné době s partou znojemských kamarádů jedenkrát týdně, ale před závodem se snaží víc. Se znojemským starostou Janem Groisem; foto: -jan-

V tento den totiž startuje registrace týmů celého závodu. Zatím má starosta necelé čtyři tisíce zhlédnutí. I když za každého sledujícího zaplatí korunu, chtěl by ještě víc. Zároveň tím ovšem přispěje na dobrou věc.

Jak Znojemsko již 28. února v článku Neslyšící Simona Sekulová byla vyslyšena informovalo, peníze ze startovného a od dalších sponzorů podpoří brněnský Sportovní klub neslyšících. Konkrétně jeho úspěšné volejbalové družstvo, které tvoří i několik neslyšících ze Znojma. Z mezinárodních soutěží vozí medaile, naposledy za první místo v Maďarsku. Zabodovat chtějí letos také v Japonsku, kam byli pozvání. Veškeré cestovné si ale musejí hradit sami.

První ročník závodu Znojmo Extreme 790 se konal v roce 2016 a byl součástí oslav 790. výročí povýšení Znojma na královské město. Už tehdy měl u veřejnosti velký úspěch. Úkolem běžců je zdolat 790 schodů šest století staré radniční věže a jejich výkon vyžaduje nejen fyzickou zdatnost. Účastnit se může ale jen třicet týmů. Řadu z nich musí nakonec Město Znojmo odmítnout.

„Kdo se chce tohoto charitativního závodu zúčastnit, neměl by otálet. Loni byl obsazen už za tři a půl hodiny. Je možné, že letos 8. dubna vznikne další rekord a ta doba bude ještě kratší,“ uvažuje starosta Jan Grois.

Možná nasbírá rekord i na svém facebooku.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *