Vlkova věž otevírá 6. dubna. Zahajuje už 7. sezonu

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži letos otevírá v sobotu 6. dubna. Zahajuje již svou sedmou sezónu. Ve Vlkově věži je možné nejen zakoupit vína vinařů VOC Znojmo či degustovat ze speciálního vinného baru, ale hlavně tu jsou k dispozici nepřeberné množství informací o vinařství a vinařských akcích na Znojemsku. Od letošního roku lze nově ve Vlkově věži platit kartou.Informační centrum ve Vlkově věži vzniklo v roce 2013 s jasnou vizí: podporovat vinařskou turistiku na Znojemsku. A to se daří. „Návštěvníci sem chodí na sklenku dobrého vína, cíleně tu vyhledávají aktuální informace o vinařstvích a vinařských akcích v okolí, anebo si sem zajdou koupit lahev dobrého vína, která u nás nestojí víc než u samotných vinařů,“ připomíná nabízené služby František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Ochoz věže s vyhlídkou zůstane návštěvníkům ale do odvolání zatím nepřístupný. „Bohužel byl zjištěn špatný stav venkovního schodiště. S majitelem objektu, městem Znojmem, jsme proto v kontaktu v souvislosti s nutnou opravou. Až se ochoz návštěvníkům zpřístupní, budeme všechny informovat,“ dodává Koudela.

Kdo se na degustaci vína vydá právě do Vlkovy věže, určitě neprohloupí. Víno mu tu nalijí ze speciálního vinného baru. Tento vinný bar dokáže udržet otevřenou lahev vína až čtrnácti dní, aniž by víno ztratilo na své kvalitě. Díky tomu je možné v rámci degustace nabízet širokou škálu vín, aby si každý vybral to, které mu chutná.

Informační centrum ve Vlkově věži se návštěvníkům otevírá v sobotu 6. dubna. Otevírací dobu viz níže. V případě zájmu je možné objednat si ochutnávku vín VOC Znojmo také individuálně.

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži vzniklo v roce 2013 nejen díky spolku VOC Znojmo, ale také za vydatné podpory města Znojma, Znojemské Besedy a Jihomoravského kraje.

-TZ-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *