Dopravě ulehčí takzvané chytré semafory

ZNOJMO – Doprava je ustavičně diskutovaným tématem. Na obchvatu se stále pracuje, radnice ale ani tak nezahálí a ranním i odpoledním dopravním špičkám chce odlehčit modernizací semaforů. První etapy chytrého řízení semaforů se začnou realizovat v tomto období.


Ilustrační foto

„Prioritou číslo jedna zůstává dostavba obchvatu města. Nicméně díky chytrým řešením křižovatek, která se nabízejí, je možné zajistit lepší plynulost provozu na hlavním tahu městem. V první etapě přistoupíme k výměně řadičů, tedy ovládacích jednotek semaforů, které jsou už za hranicí životnosti. Nové technologie navíc umožní programování semaforů online, takže na aktuální dopravní situaci ve Znojmě se bude moci reagovat prakticky okamžitě,“ vysvětluje starosta Znojma Jan Grois.

Do výměny řadičů na křižovatkách regulujících dopravu hlavních průtahů městem investuje radnice dva miliony dvě stě tisíc korun.

Jedná se o první krok k plynulejšímu provozu, další závisí na Ředitelství silnic a dálnic, pod jejichž správu komunikace spadají. Ředitelství silnic a dálnic by v následujících letech mělo do křižovatek umístit nové smyčky, díky kterým bude možné regulovat dopravu podle potřeby.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *