Moravský Krumlov ve čtvrtfinále Extraligy

Porážkou 1:6 s úřadujícími mistryněmi z Hodonína uzavřely Krumlovanky základní část domácí nejvyšší soutěže a poctivě se připravují na klíčové boje o medaile.Krumlovský tým ve čtyřech soutěžích, ve kterých letos startoval, odehrál celkem pětatřicet utkání, což je takřka dvakrát více než ostatní extraligové celky. Úspěšně v Moravském Krumlově hodnotí především letošní start v evropských pohárech. V poháru ETTU Cup přešly Jihomoravanky přes turecké týmy z Yalovy a Ankary, holandský Heerlen a chorvatskou Duga Resu. Jejich cesta druhou nejvýznamnější evropskou soutěží skončila až ve čtvrtfinále, kde nestačily na ruské šampionky z Kazaně. „Náročné duely se silnými soupeři přinesly do našeho týmu cenné zkušenosti, zároveň však odčerpaly spoustu fyzických i psychických sil. V každém případě však hodnotíme naše evropské vystoupení jednoznačně pozitivně a rádi bychom na něj v příštích letech navázali,“ říká Bíla.

Po loňském třetím místu si letos Krumlov o dvě příčky pohoršil. „V průběhu sezony jsme se nevyvarovali několika zbytečným ztrátám, proti top týmům se nám letos nedařilo podle našich představ a bodovou ztrátu jsme tak již nedokázali dohnat,“ hodnotí základní část soutěže trenér Jindřich Bíla.

Ve čtvrtfinále play-off Extraligy se Moravský Krumlov v sérii hrané na dvě vítězná utkání utká s týmem SK Dobré. Klíčovou postavou klubu z Rychnovska je osmnáctiletá bronzová medailistka z letošního mistrovství České republiky ve dvouhře Zdena Blašková. Před letošní sezonou východočeský tým posílila česká reprezentantka Aneta Kučerová a ambice „fialek“, jak se týmu Dobrého přezdívá, prudce stouply. „Oba naše vzájemné zápasy v základní části byly velmi vyrovnané. Na podzim jsme vyhrály v Dobrém 6:3, únorová domácí odveta skončila nerozhodně 5:5. Také v play-off se tak dá očekávat velmi vyrovnaná bitva,“ říká trenér krumlovského týmu.

První čtvrtfinálové utkání se hraje v sobotu 6. dubna v Dobrém, odveta v krumlovské sokolovně je na programu o týden později, v neděli 14. dubna od 16:00.

Nejvýraznějšími tvářemi současného krumlovského týmu jsou obě zahraniční opory, Japonka Mitsuki Yoshida a Ruska Ekaterina Chernyavskaya. Právě dvaadvacetiletá ruská reprezentantka byla s bilancí s jedenadvaceti výhrami nejúspěšnější krumlovskou hráčkou základní části. V lednu do kádru MK přibyla třetí zahraniční hráčka. Uzbecká obranářka Olga Kim se v Moravském Krumlově rychle adaptovala. Úspěšně naskočila do Extraligy i středoevropské Superligy, stala se také klíčovou postavou rezervního týmu, který s předstihem vyhrál základní část 1. ligy, druhé nejvyšší soutěže. Krumlovské „béčko“ tak trošku překvapivě usiluje o postup mezi českou elitu. „Před sezonou jsme s ničím podobným nepočítali a na vzniklou situaci reagovali až v průběhu. Přestože by to s sebou jistě přineslo celou řadu komplikací, případnému postupu bychom se nebránili. Účast druhého týmu mezi elitní českou desítkou by nabídl příležitost především mladým hráčkám,“ hodnotí nečekaný úspěch Jindřich Bíla. Play-off 1. ligy startuje stejně jako to extraligové o prvním dubnovém víkendu. V průběhu poslední zápasu základní části Extraligy proti Hodonínu představili Krumlovští nové posily. V nadcházející sezoně se tak mohou krumlovští fanoušci těšit na čerstvou vicemistryni České republiky do 21 let Annu Matějovskou, která na jih Moravy míří ze sestupující Vlašimi. Ještě hlasitějšího přivítání se dostalo další nové tváří. Je jí jedna z nejúspěšnějších hráček české historie, sedminásobná mistryně České republiky ve dvouhře, účastnice olympijských her v Aténách a mistryně Evropy ve smíšené čtyřhře, Renáta Štrbíková. Populární Bleška, jak se finalistce posledního republikového šampionátu přezdívá, se do české Extraligy vrací po ročním angažmá v Itálii. Bohatá je také její sbírka ligových titulů – vedle pěti polských, které vybojovala s Tarnobrzegem, také pět českých. Kromě zlatého hattricku s Hodonínem z let 2016-2018, má na svém kontě také úspěchy v barvách Břeclavi či Horní Suché. Také v nadcházející sezoně se tak mají v Moravském Krumlově na co těšit. Jak říká klubový slogan: „MKjede“!

připravil: -JB-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *