Osmnáct řidičů nedojelo, šedesátiletý muž nadýchal téměř tři promile

Policisté měli o víkendu opět žně. Od pátku do neděle zakázali pokračovat v jízdě hned osmnácti řidičům, kteří za volant usedli v rozporu se zákonem.


Ilustrační foto

„U sedmnácti řidičů jsme zjistili pozitivní dechovou zkoušku na alkohol a jeden měl vedle alkoholu i pozitivní test na drogy. Třinácti proudilo v krvi do jednoho promile alkoholu, třem do dvou promile a jednomu dokonce téměř tři promile. U jednoho řidiče jsme zaznamenali i užití pervitinu,“ vypočítala Lenka Drahokoupilová, policejní tisková mluvčí.

Nejvíce se alkoholem „posilnil“ šedesátiletý muž, kterého zastavila hlídka v pátek krátce před polednem v Božicích. Nadýchal 2,82 promile. Zbylí provinilci brázdili převážně znojemské silnice.

„Nejvíce nezodpovědných a zároveň nebezpečných řidičů uvízlo v síti silničních kontrol v sobotu ráno mezi šestou a devátou hodinou. Bylo to celkem deset mužů a žen, jenž jsme zastavili ve Znojmě v ulicích Suchohrdelská a Družstevní. Jejich dechové zkoušky byly s výsledkem většinou mezi půl až jedním promile,“ uvedla Drahokoupilová.

V nočních hodinách se za volantem do víru velkoměsta vydal i sedmatřicetiletý muž, který před jízdou požil kromě alkoholu i pervitin.

„Upoutal na sebe pozorností tím, že ve dvě hodiny v noci ze soboty na neděli, jel se Škodou Felicia bez rozsvícených světel. Nadýchal 1,98 promile a test na drogy měl pozitivní na užití pervitinu. K tomu ani nepředložil zelenou kartu a řidičský průkaz,“ dodala Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *