Salám propíchnutý připínáčky se objevil jako nebezpečná návnada

ZNOJMO – Ve Znojmě možná řádí psychicky narušený jedinec s úmyslem ublížit psům. Někdo do zbytku salámu připevnil plastové připínáčky a pohodil ho na trávník poblíž autobusové zastávky náměstí Armády.Nástrahu objevila v neděli 3. března po deváté hodině večer žena, která venčila psa. Fena vzala vábně vonící pochoutku do huby, naštěstí ji nespolkla. Možnost, že šlo o náhodu a odněkud z popelnice vypadl kus salámu se špendlíky, se zdá málo pravděpodobná. Podle zástupce Městské policie Jiřího Procházky jde ve Znojmě naštěstí o ojedinělý případ.

„Tohle slyším poprvé. Pachatel nebyl příliš rafinovaný, mohlo jít klidně o nějaké děti. Pokud by nám někdo ještě podobnou věc nahlásil, na místě možná zvýšíme krátkodobě kontroly, víc s tím dělat stejně nejde,“ řekl Procházka.

Ani znojemský veterinář Lubomír Borkovec ml. se ještě s něčím podobným nesetkal. Ale má i dobrou zprávu. Spolknutí špendlíku či jehly nebývá pro psa většinou nebezpečné. Může si při tom ale bolestivě poranit například jazyk.

„Střevem mu ostrý předmět naštěstí projde bez problému díky takzvanému jehlovému reflexu. Psí střevo se smrští a ostrý hrot odrazí. Přesto se průběžné dělají kontrolní rentgeny.“ Pro důchodkyni žijící z malého platu se tak podobná nehoda jejího čtyřnohého miláčka může stát finančně hodně náročná. Nehledě na psychické trauma, které při tom utrpí.

Zůstává tedy otázka, co je to za člověka, který chce takto škodit a působit bolest. Zvířeti i jeho majiteli.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *