Znojemští lukostřelci na stupních vítězů na mistrovství ČR dorostu

O víkendu 2.-3. března se v Brně konalo 29. mistrovství České Republiky dorostu v halové lukostřelbě, kterého se zúčastnilo 140 lukostřelců z 25 oddílů. Na stupně vítězů dosáhla Nikola Lettlová z Lukostřeleckého klubu Znojmo!


Nikola Lettlová, Martin Pekárek, Eva Šebestová

Výborný nástřel v kvalifikaci (543 bodů) jí zajistil postup do eliminačních soubojů z prvního místa. Čtyři vítězné souboje v řadě znamenaly postup do finále, ve kterém po dvou vyrovnaných sadách rozhodl rozdíl jediného bodu a Nikola Lettlová získala stříbro v soutěži jednotlivců v kategorii reflexní luk, kadetky!

V kategorii kadetek získala za LK Znojmo Eva Šebestová 9. místo a v kategorii kadetů dosáhli Ivo Stibůrek na 9. místo, Patrik Bilka a Martin Pekárek na 17. místo.

V kategorii juniorek reprezetnovala LK Znojmo Barbora Hegerová. Po nepříliš vydařené kvalifikaci musela do eliminací nastoupit proti soupeřkám s podstatně vyšším nástřelem. V soubojích ale neskutečně zabojovala a prostřílela se nakonec ke čtvrtému místu!

Do soutěže družstev nastoupili v nejobsazenější kategorii kadetů Nikola Lettlová, Eva Šebestová a Martin Pekárek. Nástřely 543, 538 a 499 bodů v kvalifikaci znamenaly pro Znojmo postup do vyřazovacích soubojů družstev ze druhého místa. I díky sadám, kdy naše družstvo nastřílelo 59 bodů ze šedesáti možných, se podařilo probojovat až do finále. Výsledkem je druhé místo pro Znojmo v soutěži družstev!

-AO-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *