Simona Wirglerová bronzová na turnaji žen ve Znojmě

Ve dnech 9. – 11. 3. uspořádal TK Znojmo halový celostátní turnaj žen tř. B, kterého se zúčastnilo celkem 19 hráček. Obsazení turnaje bylo velice kvalitní, neboť se ho zúčastnily hráčky kolem 50. místa na CŽ i slovenská hráčka Jana Jablonovská, která se pohybovala okolo 600. místa na žebříčku WTA. Znojemský tenis a TK Znojmo reprezentovala teprve čtrnáctiletá Simona Wirglerová (roč.2004), která na turnaji podávala vynikající výkony.


Bronzové semifinalistky S. Wirglerová a J. Jablonovská.

Ve 2. kole dvouhry si poradila s N. Hrbkovou 6:3 6:3 a postoupila do čtvrtfinále dvouhry, kde ji čekala 1. nasazená Linda Ševčíková ze ŽLTC Brno (44. v ČR). Simona Wirglerová hrála vynikající tenis s pestrou hrou od základní čáry a po prvním prohraném setu 3:6 a 2:4 0:30 nic nevzdávala a dokázala výborným výkonem zápas otočit a zvítězit po 2h a 45min. po setech 3:6 7:5 6:4 a radovala se z postupu do semifinále.

V semifinálovém utkání Simča podlehla favorizované K. Kocí z BLTC Brno (71.) 0:6 3:6 a radovala se z bronzového umístění ve dvouhře a získaných bodů do celostátního žebříčku žen. Ve čtyřhře dlouholetá dvojice Wirglerová-Řezníčková podlehly v 1. kole 3. nasazenému přerovsko-ostravskému páru Dohnalová-Malatinská 4:6 3:6.

-T-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *