O Znojemský hrozen

Běžně městem panuje v tuto víkendovou dobu klidná atmosféra, liduprázdno. V neděli 3. 3. 2019 však tomu bylo trochu jinak. Hala TJ Znojmo se stala pro tento den přechodným zázemím pro několik desítek tančících párů, které zaplnily jinak běžně využívané prostory k míčovým sportům. Krása, ladnost a elegance byla k vidění po celý den až do večerních hodin. Taneční skupina Single organizovala již druhý ročník soutěže O Znojemský hrozen ve standardních a latinskoamerických tancích.„Letos jsme přesunuli soutěž z jiných prostor do místní haly a udělali jsme dobře. Zázemí je tu skvělé, máme kapacity pro více soutěžních párů a se správou i personálem je výborná spolupráce.“ komentuje Dominika Peroutková, místopředsedkyně taneční skupiny.

Během celého dne se vystřídaly na parketě různé věkové kategorie. Kromě klasických soutěží byla k vidění i jedna rarita, a to Pohárový valčík, kde nejsou páry rozděleny dle věku, ale hodnotí se všichni dohromady a tančí pouze jeden z tanců, na rozdíl od klasických párových soutěží.

Na své si přijdou i milovníci elegance a módy. Znojemskou halu ozdobilo nesčetné množství na míru padnoucích kostýmů, které jsou pro tento druh soutěží nutností. Dámy zářily až do nejvzdálenějších diváckých řád svými šaty, které čítají stovky ozdobných kamínků. Stejně tak pánové nezůstávají pozadu s padnoucími fraky.

„Letošní ročník se vydařil určitě lépe než první. Účastnilo se 234 soutěžících párů. Sbíráme zkušenosti, už víme, co zlepšit i do dalšího roku. Doufáme, že zájem o naši soutěž mezi páry registrovanými pod Českým svazem z tanečního sportu i nadále poroste. Velká účast tak nabízí i potencionálním sponzorům vhodnou možnost se zviditelnit.“ poukazuje Jan Ježek, místopředseda taneční skupiny.

Členové pořádající taneční skupiny nezůstali ve velké konkurenci pozadu.

V kategorii Dospělí-D standard se na prvním místě umístili Alena Plačková a Martin Šimek a hned za nimi na stříbrné příčce sklízeli ovoce pár Barbora Cutáková a Jan Šlechta. V kategorii Dospělí-E standard pak dominovali Adéla Barabášová a Filip Čížek, kdy tento pár uspěl i v latinské části, kde se umístil na bronzové příčce. Taneční skupina Single touto akcí opět o něco rozšířila svoji bohatou nabídku kulturních akcí na Znojemsku a dostává se i do podvědomí jiných větších tanečních klubů z celé České republiky. Nyní se skupina bude soustředit na další párové soutěže, neboť sezona je v plném proudu a na podzim opět přivítají zájemce v tanečních kurzech pro střední školy, či kurzech pro dospělé.

Znojmo tančí a vy můžete taky!

-DP-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *