Jeden svět: Bezpečná blízkost

Identita, jistota, bezpečí. Dokumentární festival Jeden svět bude hledat odpovědi na to, co nás spojuje. Ve Znojmě v kině Svět od 19. do 22. března.

Motto letošního 21. ročníku Mezinárodní festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět zní Bezpečná blízkost. Odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač je každý jiný, dokáží porozumět a naslouchat. Třeba i sňatkový podvodník a úspěšná podnikatelka ve snímku Začít znovu. Festival odstartuje v Praze a poté se rozeběhne po dalších 35 městech po celé republice. Do Znojma dorazí 14. března.


Ilustrační foto: Jeden Svět

I letos bude Jeden svět opravdu pro všechny. Od 14. do 20. března se budou v dopoledních hodinách budou ve znojemském kině střídat školní projekce, doplněné o moderované debaty s mladými diváky. Veřejnost se s festivalem poprvé setká 19. března v 18.00 hodin. „Zahajovacím filmem bude finský snímek Bohové z Molenbeeku a do závěrečného dne 22. března uvidí festivaloví příznivci ještě dalších osm snímků, jež opět doprovodí hosté, kteří se danou problematikou zabývají. Právě po úvodním filmu se pomocí videohovoru spojíme s pedagožkou Isabelle Van Hoof, žijící v Bruselu,“ uvedl František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, která Jeden svět ve Znojmě pořádá již poosmé. Atmosféru festivalového zahajovacího dne ve foyer kina Svět obohatí hudební vystoupení Dana Vertiga, výstava Rotary clubu Znojmo i občerstvení od Balance coffee & wine. V letošním roce můžete nově využít také Virtuální zóny Jednoho světa. V infinity Laser Game na ulici Obroková zažijete na vlastní kůži například výslech na policejní stanici během íránské revoluce, či pocity těžce zraněného člověka při autonehodě.

Kompletní program festivalu Jeden svět naleznete na www.jedensvet.cz/znojmo a www.znojemskabeseda.cz.

Karel Semotam, vedoucí marketingu Znojemské Besedy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *